ŁÓDŹ. Chciał ugasić pragnienie piwami. Teraz grozi mu 15 lat ODSIADKI!

2020-08-06 13:33 Dariusz Kucharski
Chciał ugasić pragnienie piwami
Autor: KWP Łódź

Lato w pełni, więc - szczególnie w upalnie dni - należy uzupełniać płyny w organizmie. 37-letni mieszkaniec Łodzi pragnienie miał zamiar ugasić kilkunastoma piwami. Wpakował się przez to w ogromne kłopoty. Może trafić do więzienia nawet na 15 lat.

28 lipca jeden z klientów sklepu przy ulicy Łagiewnickiej w Łodzi zapakował do torby kilkanaście puszek piwa i chciał wyjść nie płacąc za alkohol. Zauważyła to jednak z ekspedientek, która próbowała udaremnić kradzież. Spragniony złodziej był jednak na tyle zdesperowany, że odepchnął z dużą siłą kobietę i uciekł.

Kradzież została zgłoszona policji. Mundurowi przyjechali na miejsce, przejrzeli zapis monitoringu i znając wizerunek sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki znajomości środowiska przestępczego dość szybko ustalili jego dane i miejsce zamieszkania. Tam jednak pojawiał się dość rzadko, więc sprawdzali inne miejsca, gdzie mógł przebywać.

Już w niedzielę, 2 sierpnia, wypatrzyli go w grupie mężczyzn stojących na ulicy. 37-latek był kompletnie zaskoczony. Na polecenie policjantów reagował nerwowo i agresywnie.
Nie ma się jednak czemu dziwić, bo grozi mu długoletnie więzienia. Mężczyzna ma bardzo bogatą przeszłość kryminalną, odbywał już karę pozbawienia wolności za to samo przestępstwo, czyli kradzież rozbójniczą. Teraz działał w warunkach recydywy, co wiąże się z tym, że może do więzienia trafić nawet na 15 lat. Na proces i wyrok będzie czekał w tymczasowym areszcie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Chciał zabić ukochaną, bo myślał, że go zdradzała.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.