Pogoda na wtorek (27.10). Więcej deszczu i wichury do 70 km/h [PROGNOZA POGODY]

2020-10-27 7:14 KM, PAP
Zachmurzone niebo. Aktualna prognoza pogody dla Polski
Autor: CC Pixabay.com / KANENORI Pogoda na wtorek (27.10). Więcej deszczu i wichury do 70 km/h [PROGNOZA POGODY] / Zdjęcie ilustracyjne

Pogoda na wtorek (27.10.2020). Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Skandynawią i północnymi Włochami, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, który na obszarze Polski przebiegał będzie od Śląska po Mazury. Znajdziemy się w powietrzu polarnym morskim, ciepłym na wschodzie, a chłodniejszym na zachodzie kraju. Sprawdź najnowszą prognozę pogody.

Pogoda na wtorek (27.10). Więcej deszczu i wichury do 70 km/h [PROGNOZA POGODY]

We wtorek w Polsce południowo-wschodniej zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże, miejscami opady deszczu, zwłaszcza na obszarze od Śląska po Mazury. Rano lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 11 st. C do 15° st., najcieplej w Polsce południowo-wschodniej od 16 st. C do 19 st. C, chłodniej lokalnie w kotlinach sudeckich od 9 st. C do 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w Karpatach i na Pogórzu Karpackim okresami dość silny oraz porywisty, południowy i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Czytaj także: Włocławek: W środku nocy wszedł do ich mieszkania i ZAATAKOWAŁ NOŻEM! Grozi mu dożywocie

Spis treści

  1. Pogoda na wtorek (27.10). Więcej deszczu i wichury do 70 km/h [PROGNOZA POGODY]
  2. Prognoza pogody 27-28.10. Noc z wtorku na środę

Prognoza pogody 27-28.10. Noc z wtorku na środę

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady deszczu, a na południowym zachodzie i wschodzie kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 5 st. C do 9 st. C, w rejonach podgórskich od 2 st. C do 4 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu Zachodnim i w górach dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h, w Tatrach do 60 km/h.

Pogoda na wtorek (27.10). Sprawdź, gdzie będzie najcieplej
Autor: Super Express Pogoda na wtorek (27.10). Takie temperatury będą nam towarzyszyć

Kolejne prognozy pogody już niebawem w naszych serwisach lokalnych. Warto śledzić nasz profil na Facebooku.