Koronawirus w Polsce.

i

Autor: se.pl

Koronawirus w Łódzkiem. Kolejny duży wzrost liczby zakażonych. Wśród nich małe dziecko!

2020-03-22 18:07

W niedzielę kilka minut przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 64 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całej Polsce. Aż piętnaście przypadków dotyczy chorych z województwa łódzkiego. Łączna liczba zarażonych przekroczyła tym samym 600 i w szybkim tempie zbliża się do tysiąca.

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia #koronawirus, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - poinformowało na Twitterze chwilę przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia.

Kim są nowi zarażeni z województwa łódzkiego?

W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: pięciu młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, trzech młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku i małego dziecka. To osoby od 2 do 54 roku życia.

Jak poinformowało biuro prasowe Wojewody Łódzkiego, część osób miała bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi w kraju. Pozostałe miały kontakty zagraniczne. Osoby te powróciły m.in. z Austrii, Niemiec, Maroka i Włoch. Stan wszystkich osób jest dobry.

Łącznie w województwie łódzkim potwierdzono 106 przypadków zakażenia, 23 osoby są hospitalizowane w związku z podejrzeniem koronawirusa, a prawie 4500 przebywa w obowiązkowej kwarantannie. Najwięcej chorych odnotowano w powiecie łódzkim, zgierskim, piotrkowskim i łowickim.

Koronawirus w Polsce. Czytaj najnowsze informacje:

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE