Skandaliczny wpis księdza! Zachęca do bicia dzieci KABLEM! Natychmiastowa reakcja Facebooka

i

Autor: SE.pl Skandaliczny wpis księdza! Zachęca do bicia dzieci KABLEM! Natychmiastowa reakcja Facebooka

Skandaliczny wpis księdza o biciu młodzieży kablem! Kuria przeprasza i ZAKAZUJE publicznych wypowiedzi!

2021-02-04 14:18

Jest ostra reakcja wobec księdza, który umieścił wpis o „przywracaniu ustawień fabrycznych kablem” młodzieży, która bierze udział w strajkach kobiet. Proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeruzalu Skierniewickim (Łódzkie) opublikował we wtorek (2 lutego) na Facebooku post, który nie tylko oburzył internautów, ale bardzo szybko został usunięty przez administratorów portalu społecznościowego. Autor tego skandalicznego wpisu, ksiądz Dariusz Drzewiecki nie tylko za niego przeprosił, ale otrzymał od swoich przełożonych polecenie usunięcia fun page, na którym niejednokrotnie publikował swoje kontrowersyjne przemyślenia. Kuria łowicka w oświadczeniu odcina się też od działalności duchownego z Jeruzalu Skierniewickiego.

Na reakcję internautów i administratora portalu społecznościowego nie trzeba było czekać długo. Zaledwie kilkanaście minut po kontrowersyjnym wpisie o „przywracaniu ustawień fabrycznych kablem” został on usunięty. Chwilę później ksiądz Dariusz Drzewiecki w drwiącym tonie odniósł się do sprawy publikując kolejne dwa wpisy.Wszystkie przeczytacie w tym artykule >>> Skandaliczny wpis księdza! Zachęca do bicia dzieci KABLEM! Natychmiastowa reakcja Facebooka

Ostatecznie do sprawy wkroczyli przełożeni proboszcza z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. W środę (3 lutego) Łowicka Kuria Diecezjalna wydała oświadczenie, w którym stanowczo komentuje to, co wydarzyło się w przestrzeni internetu.

PRZECZYTAJ: Staruszka wpuściła złodziejki do domu! Złoczyńcy mają nowy sposób na seniorów!

Ksiądz Administrator Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeruzalu Skierniewickim po rozmowie z Księdzem Biskupem Andrzejem F. Dziubą Biskupem Łowickim i otrzymanym upomnieniu, przeprasza wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tymi wypowiedziami urażeni – jak wyznaje jego intencją „nie było nawoływanie do popełnienia przestępstwa względem młodzieży”. Kuria Biskupia w żaden sposób nie utożsamia się z prywatnymi poglądami i wypowiedziami Księdza Dariusza niezgodnymi z nauczaniem Kościoła i aktualnie obowiązującym porządkiem prawnym, ubolewa nad zaistniałym zdarzeniem, oraz wydaje zakaz publicznych wypowiedzi w mediach społecznościowychpisze ks. Zbigniew Kielan, rzecznik prasowy Diecezji Łowickiej.

POLECAMY: Pijani kierowcy plagą dróg! Gdzie w Łódzkiem jest NAJGORZEJ? [POLICYJNE STATYSTKI]

Ksiądz Dariusz Drzewiecki zgodnie z decyzją swoich przełożonych, ma całkowicie usunąć się z przestrzeni mediów społecznościowych nie tylko kasując wpisy, ale także administrowane przez siebie konto "Jeruzal Jeruzal".

Głos w sprawie zabrał także sam zainteresowany. Ksiądz Dariusz Drzewiecki opublikował oświadczenie w sprawie swojej poniedziałkowej, internetowej aktywności. Zdecydowanie stonowane – w porównaniu z facebookowymi wpisami – stanowisko zostało opublikowane na oficjalnej stronie łowickiej diecezji.

CZYTAJ: Molestował małe dziewczynki, a matka wszystko fotografowała! ZWYRODNIALCY na ławie oskarżonych!

Oświadczenie ks. Dariusza Drzewieckiego Administratora Parafii Jeruzal Skierniewicki.

Oświadczam niniejszym, że mój wpis z dn. 02 lutego 2021 r. na portalu Facebook nie był kierowany intencją nawoływaniem do popełnienia przestępstwa względem młodzieży. Publikacja okazała się jednak wielce niestosowna i nieprzemyślana, a jej skutki niewspółmierne do zamiarów.

Przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte i urażone tym wpisem. Oświadczam jednocześnie, że usunę wszystkie niestosowne treści z profilu Facebook.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Ks. Dariusz Drzewiecki

Zbrodnia w łódzkim akademiku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany