Ekipa Bad Company Łódź przygotowuje się do Mistrzostw Polski w Paintballu Sportowym

i

Autor: Bad Company Łódź/Grzegorz Jasiński Ekipa Bad Company Łódź przygotowuje się do Mistrzostw Polski w Paintballu Sportowym

Łodzianie grają w speedball [WIDEO]. Sezon na paintball sportowy otwarty! [AUDIO]

2016-05-05 15:17

Na czym polega speedball i gdzie w niego grać? Sezon na paintball sportowy w Łodzi otwarty - ZOBACZCIE, z czym to się je!

Atakują niczym Rambo - z nabojami przewieszonymi przez ramię. Jednak zamiast krwi, leje się farba. Rozpoczął się sezon na speedball, czyli sportową odmianę paintballa. Czym różni się od zwykłego paintballa? Zawodnicy, w ciągu jednej gry potrafią wystrzelić nawet 5 tysięcy kulek z farbą. Tyle, że zamiast za drzewami, kryją się za wielkimi balonami. Rozgrywki na boisku znacząco różnią się od tych w lesie. - Sportowa odmiana ma pewne reguły, pewne zasady, są też sędziowie - mówi Rafał Podobiński z łódzkiej drużyny Bad Company. - Znamy takie przypadki, jak drużyny po prostu eliminują siebie nawzajem w ciągu 15 sekund i wtedy widać dynamikę tego sportu - dodaje.

Zobacz też: Fitness sylwetkowe to nie tylko muskuły [GALERIA ZDJĘĆ]. Łodzianka Katarzyna Bieniek na podium Mistrzostw Polski

Zdarza się, że czasem poleje się nie tylko farba - dodaje zawodnik painballowy Patryk Sawicki. - Obrzęki i siniaki pękają czasami i krew się pojawia na dłoniach, gdzieś na skórze szyi - jest boleśnie, ale przynosi dużą frajdę - zapewnia zawodnik painballowy.

Na trening łódzkiej drużyny Bad Company wybrała się Patrycja Szynter, posłuchajcie materiału:

A już w ten weekend drużyna z Łodzi zaprezentuje się w podłódzkim Ksawerowie, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w Paintballu Sportowym. To krótki filmik z przygotowań: