SIERADZ. Pracownica kantoru kradła pieniądze, podmieniając je na ŚCINKI PAPIERU! SZOKUJĄCE, ile kasy ZGARNĘŁA!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Maklay62

SIERADZ. Pracownica kantoru kradła pieniądze, podmieniając je na ŚCINKI PAPIERU! SZOKUJĄCE, ile kasy ZGARNĘŁA!

2020-11-10 11:43

Nawet do 5 lat za kratkami grozi 32-letniej pracownicy kantoru, która przez pół roku kradła firmowe pieniądze, przechowywane w zabezpieczonych kopertach. Kobieta, skradzioną z nich gotówkę w obcej walucie, zastępowała ścinkami papieru. Ten przestępczy proceder odkrył czujny personel kantoru. Kwota, jaką 32-letniej mieszkance Sieradza udało się w ten sposób ukraść, robi wrażenie.

Kilka dni temu sieradzka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży pieniędzy przez zatrudnioną w kantorze 32-letnią kasjerkę. - Gotówka w obcej walucie przechowywana była w sejfie w zabezpieczonych kopertach. Jak się okazało pracownica od około pół roku wielokrotnie kradła z nich pieniądze. Zastępowała je pociętymi kartkami papieru, w ilości odpowiadającej przechowywanym banknotom. Kiedy personel odkrył przestępczy proceder okazało się, że z kasy kantoru zginęło ponad 100 tysięcy złotych. Nieuczciwa kasjerka zobowiązała się zwrócić właścicielowi skradzioną kwotę. Oddała jednak tylko część pieniędzy i nie pojawiła się więcej w pracy - opisuje policja.

Szukają tajnej fabryki broni

Po otrzymaniu zawiadomienia, sieradzcy policjanci pojechali pod wskazany adres, gdzie miała zamieszkiwać podejrzana. Zastali tam 32-letnią pracownicę kantoru, która została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. W czasie przeszukania zajmowanego przez nią mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w polskiej i obcej walucie. Kobieta usłyszała zarzut kradzieży. Przyznała się do dokonania zarzucanego czynu. Wyjaśniła, że skradzione pieniądze przeznaczyła na spłatę swoich zobowiązań finansowych. Teraz grozi jej nawet do 5 lat za kratkami.

Nasi Partnerzy polecają