Próba samobójcza

39-latek zobaczył pociąg i wszedł na tory. Dramatyczne sceny pod Łodzią [ZDJĘCIA]

2023-03-02 11:39

Policjanci z Andrespola pod Łodzią otrzymali informację o 39-latku, który chce sobie odebrać życie, wchodząc na tory pod pociąg. Gdy dotarli na miejsce, próbowali namówić go do opuszczenia torowiska, ale mężczyzna nie reagował na polecenia mundurowych. Mimo tego że do miejsca, gdzie usiadł desperat. zbliżał się pociąg, policjanci wkroczyli do akcji.

Próba samobójcza na torach pod Łodzią. 39-latek ściągnięty siłą przez policję

39-latek próbował targnąć się na życie, wchodząc pod nadjeżdżający pociąg w Andrespolu pod Łodzią. Miejscowa policja otrzymała zgłoszenie w tej sprawie we wtorek, 28 lutego, po godz. 16. Mundurowi nie mieli pełniej informacji, gdzie znajduje się desperat, dlatego zaczęli przeczesywać liczący kilka kilometrów odcinek w ciągu kolejowym w gminie Andrespol. Gdy natrafili na mężczyznę, ten siedział na torach i czekał na nadjeżdżający pociąg, nie reagując na polecenia funkcjonariuszy do opuszczenia torowiska. W związku z tym nie mieli oni innego wyjścia i podjęli siłową interwencję. - Wiedzieli, jak ogromne jest zagrożenie, dlatego, aby uratować życie mężczyzny, ściągnęli go z torów tuż przed zbliżającym się pociągiem. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Funkcjonariusze obezwładnili go i wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mężczyzna trafił pod opiekę medyków - informuje młodsza aspirantka Aneta Kotynia, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji Łódź-Wschód.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy samóbójstwa w Polsce to temat tabu?
Skatowali go na śmierć w centrum Zamościa