Brudzewice: 40-latek nie żyje. Zginął przez pijanego kierowcę! 35-latek aresztowany

i

Autor: KWP Łódź Brudzewice: 40-latek nie żyje. Zginął przez pijanego kierowcę! 35-latek aresztowany

Skazał go na śmierć!

Brudzewice: 40-latek nie żyje. Zginął przez pijanego kierowcę! 35-latek aresztowany

2022-08-26 19:27

Przerażający wypadek w Brudzewicach! Już siadając za kierownicą w takim stanie, podpisywał wyrok śmierci – na siebie albo na, co gorsza, kogoś innego. Przez niego zginął niewinny 40-latek. Niewiele młodszy kierowca opla najechał na tył osobówki na DK 48 i zepchnął peugeota prosto pod koła ciężarówki! 35-latek został właśnie aresztowany. Grozi mu 12 lat więzienia.

Śmiertelny wypadek drogowy w Brudzewicach (gm. Poświętne, pow. opoczyński) w Łódzkiem. 40-letni kierowca osobówki zginął w makabrycznych okolicznościach przez pijanego 35-latka, który jechał za nim. Wepchnął auto prosto pod ciężarówkę, a później… uciekł, porzucając nawet rannego kolegę. Jego pobyt na wolności nie trwał jednak długo. Teraz może spędzić za kratami 12 lat!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tragiczny pożar w Bydgoszczy. Nie żyją trzy osoby, w tym roczna dziewczynka

Do makabrycznego wypadku na DK48 w Brudzewicach doszło we wtorek (23.08).

Kierujący oplem zafira najechał na tył peugeota, którym kierował 40-letni mężczyzna. Siła uderzenia zepchnęła peugeota na przeciwległy pas ruchu wprost pod nadjeżdżający z przeciwka ciągnik siodłowy z naczepą – relacjonuje asp. szt. Barbara Stępień z Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

40-latek zepchnięty pod ciężarówkę zginął na miejscu. Co zrobił 35-letni sprawca masakry? Czym prędzej uciekł, porzucając tam swojego kolegę – poważnie rannego – z którym podróżował.

Kierowca opla – jak się okazało mieszkaniec gminy Odrzywół – nie cieszył się wolnością zbyt długo. Został zatrzymany godzinę po tragedii. Miał wówczas prawie trzy promile alkoholu w organizmie!

Mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia – wylicza Stępień.

Sąd Rejonowy w Opocznie zdecydował właśnie, że 35-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. W areszcie poczeka na proces. Grozi mu 12 lat więzienia.

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pijanych piratów drogowych?