Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

i

Autor: Patrycja Szynter/Radio ESKA Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź z pierwszymi atrakcjami [WIDEO+AUDIO]

2017-02-20 19:03

Mappingi, makiety i gry zręcznościowe. W Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź pojawiły się pierwsze elementy wyposażenia ścieżek edukacyjnych. Zajrzała tam reporterka Patrycja Szynter.

Trwa budowa ekspozycji w pofabrycznym kompleksie EC1 Łódź Miasto Kultury. Do Centrum Nauki i Techniki trafiły pierwsze elementy interaktywnych wystaw. Dwie z trzech ścieżek edukacyjnych są już prawie gotowe. Teraz sprawdzają je łódzkie dzieciaki i młodzież. - Sprawdzamy, jak ludzie reagują na ekspozycję, bo to bywa zaskakujące. W ramach tych testów modelujemy to kształtujemy, coś przyspieszamy, coś zwalniamy, z czegoś rezygnujemy lub coś poprawiamy - mówi Michał Kędzierski z EC1 Łódź.

Czytaj też: Łódź z dwiema nagrodami w ogólnopolskim konkursie architektonicznym!

Do EC1 zajrzała Patrycja Szynter:

Do końca roku będą testowane kolejne części wystawy. Od grudnia w EC1 będzie można odwiedzić trzy interaktywne ścieżki: przetwarzanie energii, rozwój wiedzy i cywilizacji oraz mikroświat-makroświat. Więcej o wystawach:

"Przetwarzanie energii"
To najbardziej unikatowa część wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwoli prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca, ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu. - Multimedialne elementy wystawy zaskoczą i zachwycą każdego. Niezapomnianym przeżyciem będzie obejrzenie mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri - zapowiadają koordynatorzy.

"Rozwój wiedzy i cywilizacji"
Zasady przyrody, prawa nauki, związane z nimi wynalazki — wszystko to pozwoliło zbudować cywilizację, w której żyjemy. W Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi poznacie rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami.

"Mikroświat — makroświat"
Tutaj pokazane będzie to, co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka. Tu poznacie najwspanialsze tajemnice wszechświata — od obserwacji skrzydeł motyla przez mikroskop elektronowy aż po ujęcia najdalszych głębi Kosmosu.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają