Akcja Izby Celnej w Łodzi

i

Autor: Patrycja Szynter / Radio ESKA Akcja Izby Celnej w Łodzi

Funkcjonariusze Izby Celnej w Łodzi uczyli dzieci czego nie można przywozić z wakacji

2016-06-18 18:42

Zamiast zbierać przedmioty, które kosztują zwierzęta życie - lepiej zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W łódzkim Ogrodzie Zoologicznym Funkcjonariusze Izby Celnej tłumaczyli dzieciakom czego nie wolno przywozić z wakacji.   

Do zakazanych przedmiotów należą między innymi kawior, muszle czy produkty lecznicze zawierające pochodne z zagrożonych wyginięciem zwierząt. Zamiast zbierać przedmioty, które kosztują zwierzęta życie - lepiej zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. - Łodzianie coraz więcej wiedzą na ten temat i są zdania, że najlepszą wakacyjną pamiątką jest zdjęcie i wspomnienia - mówi Marta Zbaliszyn z Izby Celnej w Łodzi - na pewno nie taki okaz, który w przyszłym roku i tak nie będzie nikogo interesował.

Poprzez gry i zabawy dzieciaki utrwalają sobie wiedzę na temat zakazanych gatunków. Są bardzo zainteresowane tematem i chętnie biorą udział w konkursach i malowaniu buzi - przyznaje jedna z mam - Córka obejrzała sobie różne zakazane pamiątki i teraz wiem, że nie znajdę żadnego krokodyla w walizce przez przypadek - śmieje się. 

A listę zakazanych pamiątek można znaleźć na stronie www.mf.gov.pl
 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany