Sprawa jest rozwojowa

Gruziński gang włamywaczy w rękach policji. Okradli kilka domów w Łódzkiem. Wpadli w Krakowie

2022-11-30 13:54

Wyważali drzwi tarasowe, wchodzili do mieszkania i wynosili to, co miało jakąś wartość. W ten sposób okradli kilka domów w Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim. Seryjni włamywacze w końcu wpadli w ręce stróżów prawa. Wszyscy czterej to obywatele Gruzji.

Włamywacze działali pod nieobecność mieszkańców domów jednorodzinnych. Po wejściu do mieszkań wynosili z nich przede wszystkim gotówkę, elektronikę i biżuterię. Na terenie Zgierza i Aleksandrowa Łódzkiego, w ostatnim czasie doszło do trzech takich włamań.

- Sprawcy, kiedy upewnili się co do nieobecności lokatorów, wyważali drzwi balkonowe lub tarasowe - mówi kom. Magdalena Nowacka z komendy w Zgierzu. - Kradziono głównie pieniądze, biżuterię, aparaty fotograficzne, laptopy i zegarki.

Jak udało się ustalić policjantom, sprawcy mieli przebywać w jednym z hoteli w Krakowie. To właśnie tam udało się zatrzymać sprawców.

- Zatrzymani to obywatele Gruzji w wieku od 21 do 42 lat - dodaje kom. Magdalena Nowacka. - Usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniami. Sąd zdecydował o aresztowaniu ich na trzy miesiące.

Policjantom udało się również odzyskać kilka przedmiotów, które mogą pochodzić z przestępstw. Sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymani nie odpowiadają za inne podobne przestępstwa na terenie całego kraju.

Mężczyźni wkrótce odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im do 10 lat więzienia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają