Strój dobierz do specyfiki danego stanowiska pracy
Zazwyczaj odpowiada się na oferty pracy dotyczące zawodu i stanowiska, które nie są dla nas obce. To nie przypadek, że wybieramy konkretne ogłoszenie. Zazwyczaj jest ono związane z zainteresowaniami, wykształceniem i dotychczasowym doświadczeniem zawodowym. Łatwo znaleźć interesującą ofertę, jeśli korzysta się z ogólnodostępnych źródeł, np. serwisów pośredniczących pomiędzy pracodawcami i kandydatami typu Pracuj.pl.
Każda praca ma swoją specyfikę. W wielu firmach obowiązują jasno określone zasady dotyczące zachowania się pracowników. Jedną z nich może być dress code, czyli wytyczne odnoszące się do zasad ubierania się do pracy. Dowiedz się, czy obowiązuje on również w firmie, w której chcesz pracować i zadbaj o to, by strój na rozmowę kwalifikacyjną wpisał się w te zasady.
Wyważona elegancja, luz zostaw w domu
Dobierając ubrania i tworząc zestaw na rozmowę o pracę kieruj się zasadą, że zdecydowanie lepszym wyborem będzie stonowana i wyważona elegancja, niż luźny outfit. Zachowaj jednak umiar i unikaj zbyt szykownych ubrań oraz krzykliwych dodatków.
Pamiętaj, by ubranie było schludne. Niedopuszczalne są jakiekolwiek zabrudzenia. Zadbaj też o to, by na tkaninach nie były widoczne zagniecenia. W razie potrzeby rozprasuj je przed wyjściem. Postaw też na naturalne, przewiewne tkaniny. Rozmowom o pracę towarzyszy stres, a ten wywołuje czasem nadmierną potliwość. Przygotuj się na to zapewniając skórze komfortowy przepływ powietrza.
Ubierz się, nie przebieraj się
Strój znacznie odbiegający od tego, w co ubierasz się na co dzień, może wzbudzać dyskomfort. Przymierz poszczególne elementy garderoby i sprawdź, w jakich fasonach czujesz się najlepiej. Elegancja nie jedno ma imię i z pewnością znajdziesz w niej coś odpowiedniego dla siebie. Czując się jak w przebraniu trudno będzie Ci skupić się na rozmowie z rekruterem.
Artykuł sponsorowany