Ksiądz z TikToka zaskoczył w sprawie spowiedzi! Czy Polacy będą się do tego stosować?

i

Autor: ks.sebastianpicur/TikTok, SHUTTERSTOCK Znany z TikToka ksiądz Sebastian Picur postanowił odpowiedzieć na pytanie internauty dotyczące spowiedzi

Ks. Picur zabrał głos w ważnej sprawie

Ksiądz z TikToka zaskoczył w sprawie spowiedzi! Mówi, jak często trzeba to robić

2024-02-08 12:21

Znany z TikToka ksiądz Sebastian Picur postanowił odpowiedzieć na pytanie internauty dotyczące spowiedzi. Nie chodziło jednak, jak można byłoby zgadywać, o częstotliwość przystępowania do sakramentu samą w sobie, ale o to, czy można spowiadać się zbyt często. Ks. Picur wyjaśnił, kiedy należy niezwłocznie przystąpić do spowiedzi, a kiedy nie należy tego robić pochopnie.

Jak często chodzić do spowiedzi? Ksiądz z TikToka odpowiada

Czy można chodzić do spowiedzi za często? Jak informuje Lelum.pl, takim pytaniem został zaskoczony ksiądz Sebastian Picur, który przybliża wiernym na TikToka sprawy związane z Kościołem katolickim. Duchowny zaznaczył, że częstotliwość przyjmowania sakramentu powinna zależeć od naszych grzechów, więc na pewno nie można powiedzieć, że im częściej chodzimy do spowiedzi, tym lepiej. Warunkiem natychmiastowego przystąpienia do sakramentu, niezależnie od tego, kiedy miała miejsce ostatnia spowiedź, jest popełnienie grzechu ciężkiego. Zaliczamy do nich m.in.:

  • zabójstwo;
  • blasfemię, czyli obrazę Boga, jego świętości lub świętych;
  • kazirodztwo;
  • rozwód;
  • apostazję;
  • kradzież;
  • zdradę małżeńską.

W przypadku innych grzechów, jak wyjaśnia ks. Picur, do spowiedzi można przystępować raz na kilka tygodni. Jak dodaje duchowny, najważniejsze to jednak żyć w zgodzie z własnym sumieniem, a nie grafikiem sakramentu pokuty i pojednania, do którego należy się ściśle stosować.

Ksiądz wyszarpał ucznia za ucho