Kurtka powoli zaciskała mu szyję. 6-latek stracił funkcje życiowe i był reanimowany!

i

Autor: Andrzej Zbraniecki, Shutterstock 6-latek, na którego szyi zacisnęła się kurtka, przebywa w stanie ciężkim w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

W jakim stanie jest chłopiec?

Kurtka powoli zaciskała mu szyję. 6-latek stracił funkcje życiowe i był reanimowany!

2023-04-03 12:17

Prokuratura Rejonowa w Radomsku prowadzi śledztwo ws. nieszczęśliwego wypadku 6-latka z gminy Żytno, na którego szyi zacisnęła się kurtka. Jak informują śledczy, chłopiec schodził albo zeskakiwał z drewnianego płotu znajdującego się na domowej posesji jego rodziców. Zawadził ubraniem o jedną ze sztachet i zawisł na ogrodzeniu, tracąc funkcje życiowe.

6-latek prawie udusił się kurtką pod Radomskiem. Stracił funkcje życiowe i był reanimowany

Trwa wyjaśnienie szczegółowych przyczyn i okoliczności zdarzenia, w czasie którego 6-latek zawisł na płocie, tracąc funkcje życiowe. Wszystko działo się w środę, 29 marca, ok. godz. 13, na prywatnej posesji w gminie Żytno pod Radomskiem. Jak informuje prokuratura, która wszczęła w tej sprawie postępowanie, chłopiec zeskakiwał lub schodził z drewnianego ogrodzenia, ale w tym czasie zawadził ubraniem o jedną ze sztachet. Dziecko zawisło na płocie, a wyniku nacisku kurtki na drogi oddechowe zaczęło się dusić. Rodzice 6-latka byli w tym czasie w domu, a gdy zauważyli, że doszło do wypadku, ich synek zdążył już stracić funkcje życiowe i konieczna była reanimacja. Rozpoczęli ją kobieta i mężczyzna, po czym wszystkie działania przejęli ratownicy medyczni. To oni przywrócili poszkodowanemu funkcje życiowe ratownicze przejęła, a śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie nadal przebywa w stanie ciężkim.

- Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, wykonano czynności procesowe w postaci oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchano świadków, rodziców poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, uzyskując wyniknegatywny. Postępowanie jest w toku - informuje Magdalena Czołnowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim, zaznaczając ponadto, że śledztwo prowadzą prokuratorzy z Radomska.

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej służby zdrowia?
2-miesięczny chłopiec przestał oddychać. Dramatyczna akcja ratunkowa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany