W ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować ślub w Podziemnej katedrze na Stokach

i

Autor: UMŁ fot. Radosław Jóźwiak W ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować ślub w "Podziemnej katedrze" na Stokach

Łódź: Licytacja ślubu w "podziemnej katedrze" na Stokach jeszcze tylko do piątku! [ZDJĘCIA]

2019-01-23 13:44

Jeszcze tylko do 25 stycznia można wylicytować na jednej z aukcji WOŚP 2019 ślub w magicznej scenerii "Podziemnej katedry" na Stokach. Udzieli go prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a pieniądze z aukcji przekazane zostaną na konto WOŚP.

To wisienka na torcie tegorocznych licytacji WOŚP w Łodzi. Katedra na Stokach jest zbiornikiem technologicznym zamieszczonym w infrastrukturze krytycznej państwa i poddawana jest konserwacji w cyklach 2-3 letnich, dlatego na co dzień jest niedostępna. Woda zostanie wypuszczona ponownie 25 maja. To właśnie wtedy pojawi się możliwość wejścia do obiektu zaprojektowanego przez sir Williama Lindleya na początku XX wieku.

ZOBACZ TEŻ: Do Łodzi zawita wystawa poświęcona superbohaterom! A na niej m.in. oryginalne kostiumy i rekwizyty ze świata DC

Ze względu na warunki, ceremonia zaślubin odbędzie się pod specjalnym rygorem bezpieczeństwa, któremu musi sprostać młoda para i jej goście. W uroczystości będzie mogło wziąć udział 55 osób. - Wszyscy uczestnicy ceremonii zostaną sprawdzeni, co do zgodności ich danych osobowych. Powinni być w strojach sportowych i wygodnych butach przystosowanych do stromych schodów. Zostanie także zbadana ich trzeźwość - zapowiada prezes ZWiK Jacek Kaczorowski.

Ślubu udzieli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Wszystkie koszty, około 5,5 tys. zł, związane z przygotowaniem, zabezpieczeniem ceremonii i sprawdzeniem uczestników uroczystości, pokrywają jej organizatorzy. Aktualnie cena osiągnęła ponad 4 tysiące złotych. Licytacja potrwa jeszcze tylko do piątku, 25 stycznia.

Aukcję można znaleźć na stronie: www.aukcje.wosp.org.pl.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czy wiecie, że zamiast w Łodzi mogliśmy mieszkać w... Ostrodze? Poznajcie tę historię!

ZOBACZ WIDEO:

Nasi Partnerzy polecają