Porażające sceny w łódzkim parku. Rzucają w nich fekaliami i nie tylko. Obrzydliwe!

2021-12-04 21:03
Park nocą
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Łódź. Porażające sceny w parku im. Sienkiewicza. Rzucił w nią fekaliami / Zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy budynków znajdujących się przy Parku im. Henryka Sienkiewicza w Łodzi mają już dość. Pod ich oknami odbywają się libacje alkoholowe. Imprezowicze zachowują się obleśnie. Na nagraniu, które otrzymali dziennikarze "Gazety Wyborczej", widać, jak jeden z nich rzuca fekaliami w okno tej, która zwróciła im uwagę. Jak rozwiązać ten problem?

Mieszkańcy z budynków, ulokowanych w pobliżu Parku im. Henryka Sienkiewicza mają dosyć tych, którzy urządzają sobie tam libacje alkoholowe. Mało tego, agresywni ludzie traktują ten teren jak toaletę publiczną. Wobec zwracających im uwagę są agresywni. Na nagraniach, które lokatorzy miejscowej wspólnoty przekazali "Gazecie Wyborczej", widać, co próbowali zrobić tej, która zaprotestowała. Kiedy jeden z pijanych mężczyzn załatwił swoje potrzeby tuż pod jej oknem, postanowiła spróbować go przegonić. Wtedy mężczyźni namierzyli "cel", świecąc telefonami komórkowymi. Jeden z nich wycelował w okno... fekaliami! To nie jedyna taka historia. Jest ich znacznie więcej. W drugiej połowie listopada park został zamknięty na noc, ale to niespecjalnie zrobiło wrażenie na regularnie spożywających w tym miejscu alkohol. Jak rozwiązać ten problem? Na razie pojawił się jeden konkretny pomysł.

Czytaj też: Udar po COVID-19? W szpitalu Matki Polki w Łodzi troje dzieci z poważnymi powikłaniami

Libacje w Parku im. Sienkiewicza w Łodzi. Patrole obywatelskie na ratunek?

Lokatorzy ze wspólnoty Tuwima 15 boją się grożących. Agresorzy przekonują, że wiedzą, gdzie zwracający uwagę mają kuchnię czy łazienkę. Opowiedzieli "Gazecie Wyborczej" więcej szczegółów. Orgie na przewijaku dla niemowląt, prezerwatywy i szkło, zdewastowane ławki. Najczęściej libacje mają miejsce na dużym placu zabaw, który jest bardzo blisko budynków. 

- Mimo że park jest monitorowany, straż miejska nie reaguje. Ławki są regularnie wyrywane i dewastowane. Nawet teraz, już po decyzji o zamknięciu bramy na noc, ktoś je poprzestawiał - skarżą się mieszkańcy, cytowani przez "Gazetę Wyborczą".

Jakiś czas temu zwiększono liczbę patroli strażników i policjantów w tamtym miejscu, ale nadal można tam spotkać wielu agresorów. Członkowie partii Zieloni postanowili zorganizować obywatelski patrol. Ma on patrolować teren w weekendy. 3 grudnia kilkanaście osób uczestniczyło w takim patrolu. Natknęli się na spożywających alkohol, podjechała straż miejska i zajęła się sprawą. Pomysł stworzenia takiego ruchu spodobał się komisarzowi Marcinowi Fiedukowiczowi z KWP w Łodzi. Funkcjonariusz zachęca do regularnego zgłaszania problemów. Można skorzystać np. z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Te osoby doskonale wiedzą, że to my wzywamy policję. Dziś rzucili ludzką kupą, jutro w nasze okno z zemsty poleci kamień - mówi "Gazecie Wyborczej" jedna z lokatorek. - Gdy wzywamy służby, przyjeżdżają po półgodzinie i to na sygnale. Wiadomo, że wtedy imprezowicze szybko się ulatniają - dodaje jej znajomy.

A czy wy byliście świadkami nieprzyjemnych zdarzeń w Parku im. Henryka Sienkiewicza? Zachęcamy do komentowania i kontaktowania się z nami chociażby przez Facebooka!

Sonda
Czy wśród polskiej młodzieży rośnie agresja?
Hania została zgwałcona i zamordowana w 1995 r. w akademiku w Łodzi. Spoczywa na cmentarzu w Piątnicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE