Pirotechnicy znaleźli 88 sztuk różnego rodzaju pocisków, w tym 39 kompletnych pocisków rakietowych niemieckiej produkcji

i

Autor: Policja Łódź Pirotechnicy znaleźli 88 sztuk różnego rodzaju pocisków, w tym 39 kompletnych pocisków rakietowych niemieckiej produkcji

Na plebanii w Maluszynie znaleziono kilkadziesiąt pocisków rakietowych

2016-05-02 12:06

W Maluszynie w województwie łódzkim na terenie plebanii, podczas porządkowania terenu, robotnicy znaleźli kilkadziesiąt kompletnych pocisków rakietowych z okresu II wojny światowej.

Na to niebezpieczne znalezisko natrafiono w sobotę 30 kwietnia. Na plebanię w miejscowości Maluszyn w gminie Żytno została wezwana policja. Robotnicy porządkujący teren w łyżce koparko-ładowarki zauważyli pocisk. Miejsce znaleziska zostało zabezpieczone przez policyjnego pirotechnika, który poprosił o wsparcie wojskowych pirotechników z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zobacz też: Jedna z największych plantacji marihuany namierzona w Łodzi na Górnej. Pilnowały jej psy i kamery

Kilkadziesiąt pocisków z II wojny światowej

Podczas przeszukiwania terenu przyległego do plebani pirotechnicy znaleźli 88 sztuk różnego rodzaju pocisków, w tym 39 kompletnych pocisków rakietowych niemieckiej produkcji, pochodzących z okresu II wojny światowej. Żołnierze przewieźli pociski na poligon, by tam je zdetonować. Zajęło im to ponad 5 godzin.

Zobacz też: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE, OTWARTE SKLEPY]