Najniebezpieczniejsze miasta Europy. W pierwszej setce tylko jedno z Polski

i

Autor: pixabay

Przestępczość

Najniebezpieczniejsze miasta Europy. W pierwszej setce tylko jedno z Polski

2023-03-24 10:50

Serwis Numbeo przedstawił najbardziej niebezpieczne miasta Europy. Polska znalazła się na szarym końcu zestawienia z małym wyjątkiem. Tylko jedno polskie miasto trafiło do pierwszej setki.

Najniebezpieczniejsze miasta Europy

Serwis Numbeo zbadał skalę przestępczości w Europie. W tym celu przepytał ponad 131 tysięcy osób z 7114 miast. W ankietach znalazły się pytania dotyczące poczucia bezpieczeństwa, na przykład podczas wieczornych spacerów po mieście, a także obaw o to, że zostanie się napadniętym lub okradzionym. Respondenci oceniali także ogólny poziom bezprawia w swoich miastach. 

Najniebezpieczniejszym miastem Europy zostało angielskie Bradford położone w hrabstwie West Yorkshire. Na 100 możliwych punktów w tzw. Indeksie Przestępczości otrzymało 69. Druga lokata przypadła francuskiej Marsylii, która zdobyła 64,7 punktów. Na podium znalazła się także włoska Katania z liczbą 63,9 pkt

Kolejne miejsce zajęło Coventry w Anglii. Oczko niżej znalazło się Nantes, leżące w zachodniej Francji. Miejsce szóste przypadło Birmingham (Anglia). Kolejną lokatę zajął włoski Neapol. Na ósmym miejscu znajdziemy kolejne francuskie miasto - Montpellier, a na dziewiątym belgijskie Liège. Pierwszą dziesiątkę zamyka francuska Nicea. 

W tym zestawieniu Polska okazała się krainą praworządności. W pierwszej setce znalazło się tylko jedno polskie miasto. To niechlubne wyróżnienie przypadło Łodzi, która zajęła 66. miejsce, otrzymując 41,1 pkt.

W rankingu najbardziej niebezpiecznych miast uwzględniono 152 pozycje. Poza pierwszą setką znajdziemy jeszcze pięć polskich miast. Gdańsk uplasował się na 106. pozycji (30,5 pkt). Na 115. miejscu jest Poznań (28,2 pkt). Dziesięć pozycji niżej znajdziemy Wrocław (26,3). Warszawa zajęła 128. miejsce (26,1) w tym zestawieniu, a oczko niżej znalazł się Kraków (25,8).

Pełny ranking można znaleźć TUTAJ

Z jeziora wyciągnęli cztery sejfy. W jednym przestępcy zostawili dużą ilość gotówki
Źródło: Najniebezpieczniejsze miasta Europy. W pierwszej setce tylko jedno z Polski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany