Polecany artykuł:
W tym roku PŁ przygotowała na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia 4530 miejsc w ramach przyjęć na 62 kierunki studiów. W pierwszym etapie rekrutacji uczelnia przyjęła 3752 osoby. Chętnych na studia, czyli zarejestrowanych w systemie, było ponad osiemnaście tysięcy maturzystów. Limity zostały wypełnione na 27 kierunkach, na pięciu kierunkach pozostały pojedyncze miejsca, na czterech kierunkach wypełniono powyżej osiemdziesięciu procent miejsc, a na kolejnych czterech kierunkach powyżej siedemdziesięciu procent. - Patrzymy na pierwsze zgłoszenia, jeśli kandydat miał za małą liczbę punktów, to proponujemy bardzo zbliżony kierunek kształcenia, co rzeczywiście najczęściej kończy się sukcesem - mówi prorektor Politechniki Łódzkiej Sławomir Wiak.
Najpopularniejsze kierunki na Politechnice Łódzkiej
W tegorocznej rekrutacji największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka, która w Politechnice Łódzkiej prowadzona jest przez dwa wydziały: Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki (EEIA) oraz Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej. Na każdym z tych wydziałów było powyżej 900 zgłoszeń. Wielu młodych ludzi chce w przyszłości być specjalistami od automatyki i robotyki oraz logistyki, na te kierunki było powyżej 700 zgłoszeń na każdy.
A tak wyglądają studia na Politechnice Łódzkiej:
9 zgłoszeń na jedno miejsce na PŁ!
Najwięcej zgłoszeń w stosunku do liczby miejsc - ponad 9 zgłoszeń na jedno miejsce - było na anglojęzyczne studia information technology oraz business and technology w Centrum Kształcenia Międzynarodowego i tyle samo chętnych na inżynierię biomedyczną w języku polskim na wydziale EEIA. Kierunki te były także hitem ubiegłorocznej rekrutacji. Bardzo dobrze zostały przyjęte nowe kierunki zaoferowane w tegorocznej rekrutacji. Na inżynierię kosmiczną było około 8 zgłoszeń na miejsce, a na systemy sterowania inteligentnymi budynkami ponad 5 zgłoszeń.
Wyniki rekrutacji na Politechnice Łódzkiej i "dogrywka"
Wyniki rekrutacji na studia są dostępne w Internecie na portalu rekrutacyjnym, a także zostały wywieszone na wydziałach, w kolegiach, w Centrum Kształcenia Międzynarodowego oraz Instytucie Papiernictwa i Poligrafii.
W poniedziałek 27 lipca rozpoczyna się II etap rekrutacji, którym objęto kierunki studiów, na których nie zostaną wypełnione limity przyjęć w I etapie rekrutacji. Etap ten potrwa do 14 września 2015 roku.
Więcej o wynikach tegorocznej rekrutacji w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:
A Wy, jakie ciekawe kierunki studiujecie/studiowaliście? Piszcie!