Niesłychany wypadek policjanta! Zabezpieczał zdarzenie drogowe, huknął w niego land rover

i

Autor: Shutterstock Policjant zostały ranny i trafił do szpitala, po tym jak na autostradzie A1 pod Piotrkowem Trybunalskim uderzył w niego land rover, zdj. ilustracyjne

Makabra pod Piotrkowem

Niesłychany wypadek policjanta na A1! Zabezpieczał zdarzenie drogowe, huknął w niego land rover

2023-02-22 11:37

Policjant zostały ranny i trafił do szpitala, po tym jak na autostradzie A1 pod Piotrkowem Trybunalskim uderzył w niego land rover. Wszystko działo się we wtorek, 21 lutego, po godz. 18, na wysokości miejscowości Gąski. Mundurowi zostali wezwani, bo kierowca forda zablokował środkowy pas trasy. W czasie zabezpieczania miejsca zdarzenia doszło do wypadku.

Wypadek policjanta na A1 pod Piotrkowem. Potrącił go land rover

Land rover potrącił na autostradzie A1 pod Piotrkowem Trybunalskim policjanta, wskutek czego trafił on do szpitala. Do wypadku doszło we wtorek, 21 lutego, po godz. 18., na 356. kilometrze trasy, na wysokości miejscowości Gąski. Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego pojechali na miejsce, bo otrzymali informację o fordzie focusie blokującym środkowy pas trasy. Okazało się, że jego kierowca - 58-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego - miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy mężczyzna stracił panowanie na pojazdem, który kilka razy odbił się od barierek, by w końcu się zatrzymać. W czasie gdy policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, parkując za fordem z włączonymi sygnałami świetlnymi, jeden z nich, który stał za tylnym narożnikiem pojazdu, został potrącony przez kierującego land roverem 35-latka, mieszkańca Pabianic. - Mężczyzna jechał prawym pasem autostrady A1, a policjant odniósł obrażenia ciała i został zabrany do szpitala - mówi aspirantka sztabowa Izabela Gajewska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Mundurowi wyjaśniają nadal szczegółowe przyczyny i okoliczności obu zdarzeń.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Zamaskowany bandyta strzelił do sprzedawczyni, bo nie chciała dać mu pieniędzy. Seria brutalnych rozbojów w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają