Leczą się tu pacjenci nie tylko z Łodzi, ale i z całego kraju, a nawet zza granicy. Wyremontowany oddział okulistyki Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera przy ul. Milionowej ma nową specjalistyczną aparaturę: m.in. sprzęt do operacji siatkówki, magnes do usuwania ciał obcych z gałki ocznej i urządzenia do pomiaru ciśnienia. W leczeniu zaćmy w niektórych przypadkach okuliści stosują specjalne soczewki. Taki zabieg jest przeprowadzany tylko w kilku europejskich placówkach.
Polecany artykuł:
- Unikatowość tej soczewki polega na tym, że nigdy nie ma zaćmy wtórnej czy zrostów pooperacyjnych, które zdarzają się w najtrudniejszych przypadkach okulistycznych, na przykład u dzieci, bądź w przypadku łączonych operacji odwarstwień siatkówki - mówi ordynator okulistyki Sławomir Cisiecki.
Ta metoda sprawdza się zwłaszcza u najmłodszych pacjentów. - Ta soczewka, w Europie i na Świecie, wszczepiana jest u dzieci, ze względu na jej właściwości. Nie jesteśmy placówką dziecięcą, jednak wykonujemy takie zabiegi. Na taki zabieg czas oczekiwania to około miesiąca - dwóch. W zależności od stanu pacjenta, po zabiegu, na oddziale przebywa się 1-2 dni - mówi dr Maciej Bednarski.
W Polsce na operację zaćmy trzeba czekać około roku - w szpitalu Jonschera w Łodzi zwykle miesiąc, a w pilnych przypadkach do tygodnia.