Straz pożarna

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Pożar w Zabrzu

Strażacy w akcji

Pożar w wieżowcu na osiedlu Karolew w Łodzi. Poszkodowane cztery osoby, w tym dziecko

2022-12-09 13:51

Cztery osoby, w tym dziecko, zostały poszkodowane i wymagały opieki medycznej w wyniku pożaru, który wybuchł na dziewiątym piętrze wieżowca na osiedlu Karolew w Łodzi. Z płonącego bloku ewakuowało się prawie 30 osób, z czego 8 przy pomocy strażaków. Na szczęście pożar udało się opanować.

Ogień pojawił się w piątek, 9 grudnia, około godz. 11:00 w mieszkaniu na dziewiątym piętrze wieżowca przy ul. Wileńskiej. Jak poinformował na łamach Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prasowy KM PSP mł. kpt. Łukasz Górczyński, poszkodowane zostały cztery osoby, w tym dziecko.

- Cztery osoby wymagały opieki medycznej, wśród nich dziecko, które przewieziono już do szpitala - mówi strażak. - Przed przybyciem ratowników ewakuowało się 20 osób. 8 osób ewakuowali strażacy.

Na miejsce akcji ratowniczej przyjechało 9 samochodów i ponad 30 strażaków.

- W mieszkaniu, w którym wybuchł pożar był mężczyzna - dodaje rzecznik straży pożarnej. - Nie zgodził się na udzielenie mu pomocy medycznej.

Z powodu pożaru, przy ulicy Wileńskiej wystąpiły utrudnienia w ruchu. Na chwilę obecną nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Szkolenie psów ratowniczych z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Ochotniczej Straży Pożarnej z Orzecha