Do przygotowania projektu wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. Rezydencja Majewskiego jest skanowana trójwymiarowo i oblatywana dronem. W oparciu o przygotowany dzięki temu model 3D powstanie projekt wykonawczy.
Teraz dom jest w złym stanie, bo przez dziesięciolecia był zaniedbany. Na szczęście zachowało się w nim wiele cennych detali: sztukaterie, oryginalne kaflowe piece, taflowe parkiety z różnych gatunków drewna, boazerie, tapety. Wykonawcy spodziewają się, że znajdą tu też polichromie i złocenia.
>>Kończy się remont na Narutowicza. Kiedy będzie można tamtędy przejechać? [AUDIO]
Polecany artykuł:
Remont domu Hilarego Majewskiego zakończy się w 2020 roku
Po remoncie w domu Hilarego Majewskiego pojawią się lokale użytkowe. Wszystko po to, aby gmach był ogólnodostępny i każdy mógł go zwiedzić. Jeden z elementów dekoracji - mozaika w posadzce klatki schodowej zostanie powielona w nowym pasażu, który połączy ul. Włókienniczą z Jaracza.
Pasaż połączy Włókienniczą z Jaracza
Budowa pasażu będzie połączona z przebudową ulicy Włókienniczej. Będą to jedne z ostatnich inwestycji w priorytetowym kwartale rewitalizacji nr 1. Wcześniej na Włókienniczej zostaną wyremontowane kamienice.
O modernizację rezydencji Hilarego Majewskiego pytała Ela Piotrowska. Posłuchajcie: