SIERADZ. Sam zamawiał przesyłki, a później je... KRADŁ. Pomysłowego kuriera zdemaskowali inni pracownicy!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. delphinmedia

SIERADZ. Sam zamawiał przesyłki, a później je... KRADŁ. "Pomysłowego" kuriera zdemaskowali inni pracownicy!

2020-10-06 12:40

Policja zatrzymała 24-letniego pracownika jednej z firm kurierskich, który jak się okazało, kradł odzież z paczek, które zamawiał na innych adresatów. Policjanci odzyskali w całości skradzione przez niego mienie o wartości ponad 980 zł. W trakcie przesłuchania, mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W miniony poniedziałek (5 października) dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie od pracownika sieradzkiej firmy kurierskiej o ujawnieniu kradzieży dokonywanych przez pracującego w niej kuriera.

Sprawa wyszła na jaw dzięki czujności innych pracowników. - Jak ustalono, 24-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli zamawiał paczki z odzieżą, podając dane innych odbiorców. Następnie wystawiając fikcyjne awiza, zwracał je jako nieodebrane przez adresata. W związku z otrzymanymi reklamacjami, pracownicy firmy kurierskiej wyjaśnili ich przyczynę. Okazało się, że wynika ona z nieuczciwości kuriera. W rozmowie z personelem firmy, 24-latek przyznał się do kradzieży towaru z przesyłek kurierskich. O całym zdarzeniu pracownicy powiadomili policję - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego kuriera, mieszkańca Zduńskiej Woli. Po przewiezieniu na komendę usłyszał dwa zarzuty kradzieży odzieży o łącznej wartości ponad 980 zł. Jak podaje policja, w trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do dokonania zarzucanych czynów. - Jak twierdził odzież tę kradł z zamiarem użytkowania jej. W wyniku przeszukania jego miejsca zamieszkania, policjanci odzyskali i zabezpieczyli skradziony przez niego towar - informuje policja.

Mężczyzna nie był wcześniej notowany przez policję. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Radny z Tarnowa zagrał w gangsterskim filmie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany