ŁÓDZKIE. Wójt Daszyny kierował mafią? Jest oskarżony o ponad 90 przestępstw [ZDJĘCIA]

2020-10-05 13:32

Zbigniew Wojtera, wójt gminy Daszyna koło Łęczycy, stanął dziś (5.10) przed Sądem Okręgowym w Łodzi. Według śledczych stał na czele zorganizowanej grupy przestępczej. Jest oskarżony o popełnienie ponad 90 przestępstw związanych z wyłudzeniami dotacji.

Piastujący stanowisko wójta Daszyny od 2008 roku Zbigniew Wojtera (zgodził się na podawanie pełnych danych – przyp. red.) został zatrzymany w kwietniu 2018 roku i na kilkanaście miesięcy trafił do aresztu. Prokuratura jemu i innym jedenastu osobom zarzuciła, że w latach 2009 – 2017 działając w zorganizowanej grupie przestępczej mieli dopuścić się wielomilionowych wyłudzeń dotacji na szkodę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Przy czym sam Zbigniew Wojtera miał kierować tą grupą w latach 2013 – 2017. Usłyszał w związku z tym ponad 90 zarzutów.

Wójt, mimo tego, że przebywał w areszcie, jako osoba nieskazana prawomocnym wyrokiem sądowym, mógł startować w ostatnich wyborach samorządowych. Wygrał je uzyskując poparcie 72 procent mieszkańców. Areszt opuścił w grudniu 2019 roku i dopiero wtedy mógł złożyć ślubowanie wójta na kolejną kadencję.

Wojtera do winy się nie przyznaje. - Myślę, że ten proces obali zarzuty, które zostały mi przedstawione – mówi „Super Expressowi”. - Liczę na pełnie uniewinnienie. Ta sprawa nie wpływa w najmniejszym stopniu na funkcjonowanie gminy.

Wójtowi grozi do 12 lat więzienia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Masz podobny temat? Pisz na: lodzkie@se.pl

Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany