Śmiertelny wypadek na Aleksandrowskiej przy Wareckiej: Młoda rowerzystka wjechała pod tramwaj

2015-08-18 19:40
Młodej rowerzystki nie udało się uratować
Autor: Wikimedia.org/SuperTank17/CC 3.0 Młodej rowerzystki nie udało się uratować

Do tragicznego wypadku doszło dziś (18 sierpnia) po południu na ulicy Aleksandrowskiej przy Wareckiej. 25-letnia rowerzystka, przejeżdżając przez przejazd dla rowerów na czerwonym świetle została potrącona przez nadjeżdżający tramwaj. Ruch tramwajów wstrzymany był do późnych godzin.

Okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło dziś po godzinie 15 w rejonie skrzyżowania ulic Aleksandrowskiej i Wareckiej, pod nadzorem prokuratury, wyjaśnia łódzka policja. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letnia rowerzystka, przejeżdżając przez przejazd dla rowerów na czerwonym świetle została potrącona przez nadjeżdżający tramwaj linii 12 jadący w kierunku centrum - informuje Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, kobieta podróżująca jednośladem zmarła. Motorniczy w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Ruch tramwajów linii 2, 5, 12 oraz 14 po ulicy Aleksandrowskiej wstrzymany jest w obu kierunkach. MPK Uruchomiło komunikację zastępczą.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE