Szczepionka na koronawirusa w Łodzi: Ta poradnia szczepi 4x więcej pacjentów!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. whitesession

Szczepionka na koronawirusa w Łodzi: Ta poradnia szczepi 4x więcej pacjentów!

2021-02-10 9:50

Nie trzydziestu, a 120 pacjentów będzie mogło zaszczepić się na koronawirusa, jeszcze od tego tygodnia, w miejskiej poradni przy ul. Leczniczej w Łodzi.

W miejskiej poradni przy ul. Leczniczej 6 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera od tego tygodnia będzie szczepionych nawet 120 seniorów tygodniowo. - Staramy się szczepić jak najwięcej pacjentów - seniorów, ponieważ są oni w grupie ryzyka. Trzeba też przyznać, że są bardzo odpowiedzialni, punktualni i cieszą się z możliwości szczepień - mówi dr Jacek Kidoń, kierownik poradni przy ul Leczniczej.

CZYTAJ TEŻ: Łódź: Punkty szczepień na COVID-19. Szczepionka na koronawirusa [PONAD 130 ADRESÓW]

Poradnia przy ul. Leczniczej, od końca grudnia, podała 6106 szczepionek dla tzw. grupy zero, czyli m.in. medyków i opiekunów z domów pomocy społecznej: 3501 pierwszej dawki oraz 2605 drugiej dawki.

Otwarte galerie świecą pustkami

- Łącznie, z dzisiejszym dniem, zaszczepiliśmy też już około 150 seniorów 70 i 80 plus. Od tego tygodnia w miejskiej poradni przy ul. Leczniczej 6 należącej do Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera będzie szczepionych 120 seniorów - mówi Konrad Łukaszewski, dyrektor MCM im. Jonschera.

Przypomnijmy, w przychodniach obowiązuje limit szczepień do 30 tygodniowo. Wiąże się to z ilością szczepionek, które do nas docierają i podziałem na wszystkie przychodnie. Poradni przy ul. Leczniczej udało się zdobyć 4 razy większą liczbę szczepionek. Na ten moment nie wiadomo, na jak długo.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany