Spektakl zdobył 13 nagród na krajowych i zagranicznych międzynarodowych festiwalach teatralnych (m.in. Nagrodę Mediów THESPIS MEDIA AWARD w Kilonii na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów w 2008 roku, Nagrodę Główną na Międzynarodowym Festiwalu Monodramów MONOKL W Sankt Petersburgu, Złotą Maskę (za najlepszą męską kreację aktorską). Prezentowany był między innymi w Rosji, Finlandii, Niemczech, na Litwie.

i
Znawcy teatru i recenzenci nie kryją zachwytu
„Maćkowiak wzniósł się na wyżyny transformacji. Jego wcielenie się w postać obłąkanego Niżyńskiego może być porównywalne jedynie z kreacją Krystyny Jandy grającej przed laty Marię Callas. Oboje w swoich kreacjach prześcignęli pierwowzory, porwali widownię, zachwycili, zaparli widzom dech w piersiach” - tak pisał o Niżyńskim wieloletni dyrektor Teatru Wielkiego w Łodzi i Opery Narodowej w Warszawie Sławomir Pietras.

i
W recenzjach zauważono, że „Maćkowiak nie gra, Maćkowiak wchodzi w skórę, w krwioobieg, w szaleństwo Niżyńskiego” (Grażyna Korzeniowska, Sekcja Polska Międzynarodowych Krytyków Teatralnych, 2014) oraz że „Maćkowiak i Niżyński stali się jednością” (Dawid Nawrocki, stacjakultura)
„Znakomity Maćkowiak (…), grając człowieka okrzykniętego ‘bogiem tańca’, sam staje się bogiem sceny”. ( Izabela Lewkowicz.Teatralia, nr. 105/2014)

i
Po każdym przedstawieniu są długie owacje a wielu widzów oglądało Niżyńkiego kilkanaście razy.
Ostatnie spektakle zaplanowano 17 i 18 maja w Teatrze Nowym w Łodzi. Szczegóły na http://www.fundacjamackowiaka.org/
Z Kamilem Maćkowiakiem rozmawiała Ela Piotrowska. Posłuchajcie: