Polecany artykuł:
Najważniejszą informacją jest, że strefa parkowania została podzielona na dwie podstrefy, w których obowiązują inne stawki za parkowanie. Więcej zapłacimy za pozostawienie auta w strefie A (ścisłe centrum) oznaczonej kolorem niebieskim – opłaty są zbliżone do tych z 2014 roku (stawki obniżono jesienią 2014 r. na czas przebudowy trasy W-Z). W strefie B oznaczonej kolorem żółtym zapłacimy mniej.
Zobacz też: Taksówką po Łodzi na koszt miasta? MPK zwróci pieniądze, jeśli komunikacja miejska się spóźni
Parking dla właścicieli aut elektrycznych za darmo
Za darmo w Strefie Płatnego Parkowania swój pojazd parkować mogą właściciele aut elektrycznych - w tym przypadku konieczne jest wyrobienie w ZDiT bezpłatnej karty abonamentowej. Właściciele aut z napędem hybrydowym mogą uzyskać zniżki za parkowanie - za abonament roczny zapłacą 120 zł.
Według Urzędu Miasta Łodzi zmiany w strefie płatnego parkowania mają wpłynąć na zwiększenie rotacji miejsc parkingowych, oraz mogą zachęcić do korzystania z komunikacji miejskiej. Zmniejszyć ma to korki i upłynnić ruch, zwłaszcza w centrum miasta. Zmiany nie dotyczą mieszkańców w strefie płatnego parkowania, gdzie abonament roczny pozostaje w niezmienionej cenie 120 zł.