W Łodzi mieszka najmniejszy koń na świecie. Bombel został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa

2019-11-21 8:50
Najmniejszy konik na świecie
Autor: ZDJĘCIA Z FACEBOOKA WŁAŚCICIELA KONIKA /REPRODUKCJA/CEZARY PECOLD Najmniejszy konik na świecie

Mierzy nieco ponad pół metra, ale ma wielkie serce. Uwielbia dzieci i nader chętnie towarzyszy tym, które cierpią z powodu chorób. Bombel - mieszkający na co dzień w Łodzi koń miniaturka - został właśnie uznany najmniejszym ogierem na świecie. Stosowny rekord wpisano do tegorocznej Księgi Rekordów Guinnessa.

Bombel, przedstawiciel rasy kucyków Mini Appaloosa, przyszedł na świat w 2014 roku. Niedługo potem trafił do łódzkiej stadniny KasKada, stając się z miejsca ulubieńcem jej właścicieli.

Obdarzono go miłością, którą sam przekazuje dalej. Maleńki konik został wolontariuszem i chętnie odwiedza chore dzieci w łódzkich szpitalach. Dzięki niemu choć na chwilę mali pacjenci mogą zapomnieć o swoich schorzeniach, a na ich twarzach częściej gości uśmiech.

W tym roku został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmniejszy koń na świecie. Od kopyt do łopatek ma 56,7 centymetrów wzrostu. „Warto tutaj podkreślić, że standardowych rozmiarów koń mierzy przeciętnie między 1,4 m a nawet 1,8 m. Bombel przy kolegach to prawdziwy rodzynek!” – czytamy w księdze.

Bombel wspiera chore dzieci, ale można wesprzeć i jego. W internecie, pod adresem https://patronite.pl/Bombel prowadzona jest zbiórka pieniędzy na jego całoroczne utrzymanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE