Polecany artykuł:
Mieszczący się przy Piotrkowskiej 3 Pasaż Róży zmieniać się będzie w teatr w piątkowe wieczory. Wszystkie spektakle rozpoczynać się będą o godz. 20:30.
PROGRAM spektakli w Pasażu Róży:
6 lipca
„Supermenka”
Teatr Kamienica
Obsada: Jowita Budnik
Reżyseria: Jerzy Gudejko
OPIS:
90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka”, „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową.
W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. „Supermenka”, to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołuje salwy śmiechu.
Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!
ZOBACZ: Festiwal Kolorów 2018 w Łodzi odbędzie się na Błoniach Łódzkich [SZCZEGÓŁY]
13 lipca
„Moja droga B”
Teatr Polonia
Tekst: Krystyna Janda
Obsada: Małgorzata Bogdańska
Adaptacja i reżyseria: Marek Koterski
OPIS:
inscenizacja felietonów Krystyny Jandy premiera 26 stycznia 2012 r. w Teatrze Polonia w Warszawie.
„Małgorzata Bogdańska mówi bez przerwy, opowiada o codziennych zmaganiach z życiem: kobiety, aktorki, matki, żony, przyjaciółki, gospodyni domowej, sąsiadki… Na oczach widzów przeistacza się
w kolejne wcielenia, wyjmuje z walizy jakieś drobiazgi, ubrania, szminki. Cały czas jest w ruchu,
w jakimś drżeniu, potrząsaniu głową i burzą włosów, gestykulowaniu, uśmiechaniu się i płakaniu. Spektakl składa się niewielkich scen, które płynnie przechodzą jedna w drugą i układają się w piękną opowieść o rzeczach najważniejszych: o tym, jak patrzeć, żeby zobaczyć, jak iść, żeby nie przegapić czegoś po drodze, jak słuchać, żeby usłyszeć wołanie… Małgorzata Bogdańska idealnie wciela się bohaterkę felietonów Krystyny Jandy, wchodzi w rolę kobiety, o której mężczyźni zwykle z lekceważeniem mówią „histeryczka” (bo większość uważa, że atrofia emocjonalna jest jedyną wartościową postawą w tym wspaniałym męskim świecie…). Na scenie widzimy taką właśnie kobietę – histerycznie reagującą na krzywdę, przewrażliwioną, płaczącą bez powodu czy umierającą ze szczęścia. Kobieco kobiecą! Przepiękną!
ZOBACZ: W czerwcu na ulicach Łodzi pojawi się nowa linia tramwajowa!
20 lipca
„Dobry wieczór państwu”
Teatr Polonia
Obsada: Krzysztof Materna, Olga Bołądź
OPIS:
Po wielu, wielu latach pracy w polskim show biznesie, po wielu latach pracy w polskiej telewizji, na estradzie Krzysztof Materna zapisał swoje doświadczenia w formie oryginalnego, bezkompromisowego zabawnego monologu. Artysta, Krzysztof Materna, czekający w garderobie na swój kolejny występ, spowiada się i zwierza publiczności z praw i reguł ogólnych, rządzących polskimi mediami i polską tzw. rozrywką.
3 Sierpnia
„Samospalenie”
Teatr Ateneum (gościnnie)
Obsada: Przemysław Bluszcz
Reżyseria: Krzysztof Szekalski
OPIS:
Przemysław Bluszcz spektaklem „Samospalenie” zdobył w 2014 r. główną nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego. Aktor stworzył nietuzinkową postać byłego ubeka, na którego wspaniałą karierę w Służbie Bezpieczeństwa zaskakująco wpłynął akt samospalenia dokonany przez Ryszarda Siwca w czasie Dożynek w 1968 roku. Ten radykalny i ostateczny gest sprzeciwu wobec interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji stał się punktem zwrotnym w karierze i życiu gorliwego oficera. Dziś, zepchnięty na margines historii, (anty)bohater minionego systemu, pozbawiony przywilejów i władzy – próbuje zrekonstruować swoją życiową drogę, odzyskać ciągłość biografii, zrozumieć i zdefiniować swoją własną tożsamość. Kim jest lub też kim mógłby być..?
Spektakl jest próbą stworzenia takiego portretu. Nieoczywistego, prowokującego portretu wielokrotnego, w którym fikcja i kreacja przeplatają się z realnym głosem historycznych faktów.
Przemysław Bluszcz odważnie wkracza w obie te rzeczywistości. Stwarza je na scenie w skondensowanych, mocnych obrazach, które drażnią, wzruszają, czasem śmieszą, a zarazem podważają jednoznaczność ocen postaw ludzi uwikłanych w zbrodnie minionego systemu.
10 Sierpnia
„Mój dzikus”
Teatr Kamienica
Obsada: Justyna Sieńczyłło
Reżyseria: Emilian Kamiński
OPIS:
„Mój Dzikus” to zabawny, miejscami wzruszający monolog współczesnej kobiety, wzbogacony dowcipnymi piosenkami. Spektakl w wykonaniu Justyny Sieńczyłło zrealizowano w nietypowej dla polskiej sceny teatralnej konwencji, one woman show, bazującej na żywym kontakcie z publicznością. Sztuka jest komediowym monodramem, opisującym sprawy codzienne przedstawione z punktu widzenia kobiety. Bohaterka lekko i dowcipnie opowiada o nawykach, upodobaniach i słabościach swojego mężczyzny oraz o perypetiach i nieporozumieniach wynikających z odwiecznej „walki płci”. Półtoragodzinne przedstawienie ubarwiono piosenkami napisanymi przez Jana Jakuba Należytego, a całość pozwala spojrzeć z dystansu i z komediowej strony na małżeńską codzienność.
Spektakl nie tylko dla kobiet…
24 Sierpnia
„Żona do adopcji”
Teatr Old Timers Garage
Obsada: Olga Borys, Marek Pituch, Jakub Wons
Reżyseria: Jakub Ehrlich
OPIS:
W życiu Adama wszystko miało swoje miejsce – dom praca, dom praca. Od czas do czasu jakaś kontrolowana rozrywka. Ale w życiu każdego człowieka przychodzi taka chwila, że nawet dobrze naoliwiona maszyna przestaje funkcjonować i niebo zaczyna walić się głowę.
Żona Adama wyjeżdża. Mieszkanie nawiedza natrętny domokrążca i wróżbita. Niespodziewanie pojawia się również Filip, kolega z podstawówki. Do drzwi puka przedstawicielka Ośrodka Adopcyjnego, o której wizycie Adam zupełnie zapomniał. Spokojne dotychczas życie bohatera wypełnia się mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem „normalności”.
Jak rozwiąże się splot dziwnych wydarzeń? Czy prawdziwych przyjaciół rzeczywiście poznaje się
w biedzie? Trzeba to zobaczyć.
Teatr w Pasażu Róży [BILETY]
Bilety na spektakle odbywające się w Pasażu Róży w cenie 17 zł do nabycia w: Łódzkim Centrum Wydarzeń przy Piotrkowskiej 87
oraz online WWW.LCW.LODZ.PL.