Zatrzymane zostały aż 4 osoby

i

Autor: http://cbsp.policja.pl/ Zatrzymane zostały aż 4 osoby

Wyłudzali VAT i prali brudne pieniądze. Ścigała ich cała Europa, a dopadli dopiero nasi policjanci! [ZDJĘCIA]

2016-05-19 10:10

Aż 4 osoby poszukiwane europejskimi nakazami aresztowania zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy CBŚP w Poznaniu i Łodzi. Same straty z tytułu niezapłaconego podatku to ponad 11 mln euro! A na tym lista win się nie kończy. 

3 mężczyzn i kobieta są podejrzewani o udział w międzynarodowej zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej VAT na wielką skalę oraz o pranie brudnych pieniędzy. Wszyscy usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawę prowadzili Włosi

O pomoc w zatrzymaniu 4 Polaków zwrócili się do polskich policjantów ich koledzy z Włoch. Sprawa dotyczyła grupy, trudniącej się wprowadzaniem do obrotu oleju napędowego bez odprowadzenia VAT i akcyzy. 

- W jej skład wchodzić mieli Justyna S. (35 l.) i Waldemar G. (56 l.), którzy wpadli w ręce policjantów pod Poznaniem, oraz Adam S. (40 l.) i Andrzej P. (54 l.), którzy zostali zatrzymani już w Łodzi - relacjonuje kom. Agnieszka Hamelusz z CBŚP.

Cała czwórka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty udziału w międzynarodowej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy oraz kilku innych zarzutów z kodeksu karnego skarbowego.

Fałszowali faktury, przemycali tytoń

Grupa podzielona była na dwie części. W Polsce osoby zatrzymane organizowały proceder  produkcji i dostarczania do Włoch oleju smarowego bez opłacania cła. We Włoszech członkowie grupy szukali klientów, którzy kupowali olej, ale już jako napędowy. Fałszowana była zarówno dokumentacja przewozowa, jak i faktury. 

Włoska policja ustaliła, że w ciągu roku grupa wprowadziła i sprzedała na terenie tego kraju blisko 13 mln litrów oleju smarowego. Straty z tytułu niezapłaconego podatku to ponad 11 mln euro. Grupa zajmowała się także sprowadzaniem tytoniu z Polski do Włoch, nie odprowadzając należnych podatków. Tylko w ciągu kilu miesięcy w ten sposób przemycono z Polski ponad 5 ton tytoniu.  

Zatrzymania w Polsce były przeprowadzone jednocześnie z zatrzymaniami we Włoszech, gdzie w ręce wymiary sprawiedliwości trafiło kilkunastu obywatelu tego kraju.

Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności

i

Autor: http://cbsp.policja.pl/ Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności


Czytaj także: Manifestacja pod zakładem Indesitu w Łodzi [WIDEO]. "60 procent naszych pracowników żyje na skraju ubóstwa"

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany