przemoc gwałt agresja niebieska karta bicie ból złość napaść morderstwo atak

i

Autor: SHUTTERSTOCK

13-latek z Łęczycy, podejrzany o gwałt, uciekł z ośrodka wychowawczego! Trwają poszukiwania

2021-06-28 18:59

Policjanci szukają 13-letniego uciekiniera z jednego z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Warszawie. Chłopak podejrzany jest o zgwałcenie swojej rówieśniczki z Łęczycy. O sprawie było głośno. Lekarz z miejscowego Szpitala Powiatowego został wówczas oskarżony o odmówienie pomocy zgwałconej 13-letniej dziewczynce. Ratownicy zabrali ją do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Podejrzany o próbę gwałtu i usiłowanie uprowadzenia 11-letniej dziewczynki już w rękach policji

Gwałt na 13-latce w Łęczycy. Podejrzany uciekł z ośrodka

Jak podaje Dziennik Łódzki 13-letni chłopak, podejrzany o zgwałcenie swojej rówieśniczki uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Informację potwierdza starszy aspirant Mariusz Kowalski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Łęczycy. - Trwają poszukiwania tego chłopaka. Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które znają miejsce jego pobytu - mówi w rozmowie z DŁ rzecznik łęczyckiej policji.

Przypomnijmy - do gwałtu doszło 25 lutego. 13-latek miał wykorzystać seksualnie swoją rówieśniczkę. O sprawie zrobiło się głośno, kiedy okazało się, że lekarz ze Szpitala Powiatowego w Łęczycy odmówił pomocy małoletniej pacjentce. Argumentował to faktem, że w szpitalu nie było dziecięcej ginekologii. Ratownicy przewieźli dziewczynkę do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.Sprawę badał Narodowy Fundusz Zdrowia i prokuratura. NFZ nałożyło karę 20 tys. złotych na placówkę. W maju Sąd Rodzinny podjął decyzję o umieszczeniu 13-latka w placówce opiekuńczej.

Nasi Partnerzy polecają