Tragiczny wypadek na Zalewie Sulejowskim

15-latki wsiadły na skuter wodny i ruszyły przed siebie. Maja i Julia zginęły w zderzeniu z motorówką

2023-08-18 13:00

15-letnia Maja i jej rówieśniczka Julia przyjaźniły się od lat. Ostatni weekend spędzały nad wodami Zalewu Sulejowskiego. W niedzielę, 13 sierpnia wsiadły na skuter wodny i wyruszyły przed siebie. Nie wypłynęły daleko. Na wysokości miejscowości Tresta ich maszyna zderzyła się z łodzią motorową. Obie dziewczyny w ciężkim stanie trafiły do szpitala. Niestety dwa dni później zmarły niemal w tym samym czasie.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 12. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na wysokości zatoki w Treście, kilkaset metrów od brzegu – opowiada Grzegorz Stasiak z policji w Tomaszowie Mazowieckim. - Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji wodnej patrolujący zbiornik. Policjanci wspólnie z ratownikami WOPR, strażakami, uczestnikiem zdarzenia i osobami postronnymi, które korzystały ze sprzętów pływających udzielili pierwszej pomocy dwóm nastolatkom, które po zdarzeniu, nieprzytomne znalazły się w wodzie i unosiły na jej powierzchni w kamizelkach ratunkowych. Mundurowi ustalili, że w zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Skuterem wodnym poruszały się dwie 15-latki zaś łodzią motorową, która po wypłynięciu z zatoki weszła w ślizg sterował 58-latek, który na pokładzie przewoził swoje córki w wieku 15 i 18 lat.

Julia i Maja w ciężkim stanie zostały przetransportowane helikopterami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Trafił na oddział intensywnej terapii. Lekarze przez dwa dni walczyli o ich życie, a rodziny nastolatek zamówiły msze święte w intencji ich powrotu do zdrowia. Niestety we wtorek, 15 sierpnia, około godziny 19 obie przyjaciółki zmarły.

Prokuratura w Tomaszowie Mazowieckim wszczęła śledztwo w sprawie wypadku, które ma wyjaśnić jego okoliczności. Jak ustalono jedna z piętnastolatek, która siedziała ze sterami skutera posiadała wymagane uprawnienia. Według przepisów skuterem wodnym można kierować po ukończeniu kursu już w wieku 14 lat.

Sonda
Sądzisz, że woda to zdradliwy żywioł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany