15 sierpnia - co to za święto? Czy jest wolne od pracy?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe 15 sierpnia - co to za święto? Czy jest wolne od pracy?

Czy musimy iść do pracy?

15 sierpnia - co to za święto? Czy jest wolne od pracy?

2022-08-01 14:21

15 sierpnia - co to za święto? Czy jest wolne od pracy? Te pytania zadaje sobie wielu Polaków. Tym bardziej, że w tym roku 15 sierpnia wypada w poniedziałek. Czy tego dnia przysługuje nam dzień wolny od pracy? Czy sklepy będą otwarte? Odpowiedzi na te pytania mamy w poniższym artykule.

15 sierpnia - co to za święto?

15 sierpnia obchodzimy w Polsce aż dwa święta. Jest to Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które potocznie nazywane jest również świętem Matki Boskiej Zielnej oraz Święto Wojska Polskiego. Tego dnia są aż dwie okazje do świętowania. W kościołach święci się zioła, dożynkowe snopy i kwiaty. Z kolei w wielu miastach odbywają się m.in. pokazy wojskowe. Tylko czy 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy?

ZOBACZ: Dni wolne 2022. Kiedy najlepiej zaplanować urlop?

15 sierpnia - czy jest wolne od pracy?

Czy 15 sierpnia 2022 jest dniem wolnym od pracy? W tym roku 15 sierpnia wypada w poniedziałek. Czy to oznacza, że będziemy mieć dłuższy weekend bez konieczności brania urlopu? Odpowiedź jest twierdząca. Od kilku lat 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy i nie musimy więc brać urlopu, aby cieszyć się trzydniowym weekendem! 

15 sierpnia - czy są otwarte sklepy?

Wiele osób będzie się zastanawiać także czy 15 sierpnia 2022 roku są otwarte sklepy. W Polsce dno wolne od pracy są objęte zakazem handlu. Nie inaczej będzie 15 sierpnia, a więc tego dnia nie zrobimy zakupów w galeriach handlowych czy też w supermarketach. Drobne zakupy będziemy mogli zrobić jedynie w sklepach osiedlowych czy też na stacjach benzynowych.

Sonda
Czy w Polsce jest za dużo dni ustawowo wolnych od pracy?
Witalij Kliczko i Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrali tytuły Honorowego Obywatela Warszawy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany