QUIZ. Santiago Bernabeu i inne słynne stadiony. Rozpoznasz je? Kto na nich gra?

2021-04-06 19:58 Michał Michalak
QUIZ. Santiago Bernabeu i inne słynne stadiony. Rozpoznasz je? Kto na nich gra?
Autor: Daniel Schroeder (Yaddayadda)/CC BY-SA 2.5/Wikimedia Cpmmons QUIZ. Santiago Bernabeu (na zdjęciu) i inne słynne stadiony. Rozpoznasz je? Kto na nich gra?

Santiago Bernabeu i inne słynne stadiony. Rozpoznasz je? Kto na nich gra? Są równie legendarne jak drużyny, które rozgrywają tam swoje mecze. Jednym z najsłynniejszych obiektów jest londyński Wembley, tak dobrze kojarzący się reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nie mniej słynne są hiszpańskie areny: Camp Nou i Santiago Bernabeu czy włoskie San Siro. Nie sposób nie wspomnieć o brazylijskiej Maracanie czy niemieckim Signal Iduna Park (Westafalenstadion). To jednak nie wszystkie stadiony, jakie znajdziecie w naszym quizie. Jakie kluby na nich grają?

QUIZ. Santiago Bernabeu i inne słynne stadiony. Rozpoznasz je? Kto na nich gra?

Wembley to zagraniczny stadion, który chyba najlepiej kojarzy się kibicom biało-czerwonych, bo reprezentacja Polski w piłce nożnej wywalczyła na nim w 1973 r. awans na mistrzostwa świata, gdzie zdobyła następnie pierwszy w historii medal. Żywa historia futbolu to także Camp Nou i Santiago Bernabeu, czyli stadiony odwiecznych rywali: Barcelony i Realu. Mimo podobnych, dzielących je animozji na tym samym obiekcie, tj. San Siro, występują Milan i Inter Mediolan, a ze Stadio Olimpico w Rzymie korzystają na zmianę Roma i Lazio. Piłka nożna to prawie religia w Ameryce Południowej, gdzie przecież odbyły się pierwsze mistrzostwa świata. Wiele pięknych i jednocześnie dramatycznych wydarzeń łączy się z brazylijską Maracaną.

Czy rozpoznacie Santiago Bernabeu i inne słynne stadiony? Rozwiązując nasz quiz, będzie musieli również powiedzieć, jakie drużyny na nich występują.