Przewodnik Manufaktury na komórkę to będzie mega hit!

i

Autor: /Manufaktura Przewodnik Manufaktury na komórkę to będzie mega hit!

Aplikacja Manufaktury znajdzie za Ciebie miejsce parkingowe oraz sklep. Co Ty na to?

2015-06-10 17:06

Ile razy jeździłeś w kółko w poszukiwaniu miejsca parkingowego w Manufakturze? Albo sklepu? Spokojnie, teraz ułatwi Ci to bezpłatna aplikacja na telefon!

Łódzka Manufaktura stworzyła dla swoich gości przewodnik po obiekcie na komórkę. Aplikacja pokazuje dokładny plan wszystkich sklepów i lokali, z zaznaczeniem miejsca na konkretnym poziomie galerii handlowej. Dostarczy też użytkownikowi aktualności o wydarzeniach planowanych na rynku bądź w rotundzie Manufaktury.

Aplikacja Manufaktury wskaże miejsce parkingowe

Szczególnym ułatwieniem dla kierowców jest w aplikacji zakładka „Zaparkuj”, która pomaga znaleźć wolne miejsce na parkingu. Dzięki niej nie da się też zgubić samochodu w natłoku innych zaparkowanych pojazdów. Użytkownik ma dostęp do mapki, na której widać poszczególne parkingi wokół Manufaktury z informacją, ile zostało tam wolnych miejsc. Gdy kierowca wybierze już swój parking, opuszczając auto może w aplikacji zaznaczyć swoje miejsce. W powrotnej drodze do auta prowadzi go już GPS.

Historia Manufaktury w smartfonie

Ze smartfonem w ręku możemy też zwiedzać cały obiekt według planu – oraz poznawać historię Manufaktury. W zakładce „Historia Fabryki”  możemy wirtualnie przespacerować się po dawnym imperium Izraela Poznańskiego! Aplikacja wykorzystuje technologię Rozszerzonej Rzeczywistości (AR), która umożliwia naniesienie cyfrowego obiektu (np. zdjęcia) na obraz świata rzeczywistego, obserwowanego przez kamerę w telefonie. Wystarczy włączyć tę funkcję, skierować telefon na zabytkowy obiekt w obrębie Manufaktury, by natychmiast zobaczyć historyczne zdjęcie budynku wraz z dokładnym jego opisem.  

Powiadomienia o promocjach w Manufakturze

Absolutną nowością jest system powiadomień o promocjach, rozsyłanych dzięki sieci tzw. beaconów: 300 elektronicznych nadajników, zainstalowanych na terenie całej Manufaktury. Tak dużej sieci nie miał dotąd w Polsce nikt. Każdy, kto ściągnie sobie aplikację, włączy w telefonie lokalizację GPS i Bluetooth, spacerując po Manufakturze w zasięgu beaconów będzie otrzymywał powiadomienia o promocjach i ofertach specjalnych w danym sklepie czy restauracji!

Aby odciąć się od systemu, wystarczy wyłączyć Bluetooth w telefonie.

Jak pobrać aplikację Manufaktury?

W samej Manufakturze internauci mogą łatwo pobrać aplikację także z nośników graficznych. W przestrzeni Manufaktury rozmieszczone zostały naklejki, zawierające graficzne kody QR do szybkiego ściągnięcia bezpłatnej aplikacji. Wystarczy zeskanować kod telefonem. Aplikację można pobrać również ze sklepów: Google Play i AppStore.

Która z funkcji mobilnej aplikacji Manufaktury przyda się Wam najbardziej? Piszcie!

Nasi Partnerzy polecają