Armagedon na łódzkich drogach. Te zmiany przysporzą kierowcom i pasażerom kolejnych problemów! [INFO]

i

Autor: BE /archiwum /zdjęcie ilustracyjne

Uwaga kierowcy i pasażerowie MPK!

Armagedon na łódzkich drogach. Te zmiany przysporzą kierowcom i pasażerom kolejnych problemów! [INFO]

2022-10-13 14:53

Od soboty 15 października duże zmiany w rejonie Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego i Tatrzańskiej. To oznacza kolejne utrudnienia dla kierowców i pasażerów MPK Łódź. Szczegóły w materiale.

Remonty łódzkich ulic potrafią przysporzyć kierowcom i pasażerom nie lada problemów. Zwłaszcza w godzinach szczytu przebicie się przez miasto nie napawa optymizmem. Jak zapowiedział w czwartek (13.10) łódzki magistrat, kolejne duże utrudnienia czekają kierowców i pasażerów MPK Łódź od najbliższej soboty (15 października). Tego dnia rozpocznie się wprowadzanie szeregu zmian w organizacji ruchu na al. Śmigłego-Rydza, aby od poniedziałku, 17 października, przystąpić do przebudowy kolejnego odcinka arterii - od Przybyszewskiego do Dąbrowskiego.

Remont Śmigłego-Rydza. Oto, jakie będą utrudnienia od 15.10.2022 r.

Zamknięta będzie jezdnia w kierunku trasy W-Z, a ruch odbywać się będzie drugą jezdnią w obu kierunkach. Na północ dwoma pasami ruchu, a na południe jednym. Nie będą kursować tramwaje. Linia 3A dojedzie jedynie do skrzyżowania Śmigłego-Rydza z Przybyszewskiego, jadąc od Piłsudskiego. Na Przybyszewskiego pozostaną tylko autobusy.

Utrudnienia na skrzyżowaniu Śmigłego-Rydza z Przybyszewskiego

Utrudnienia pojawią się również na samym skrzyżowaniu Śmigłego-Rydza z Przybyszewskiego, gdzie wymienione zostanie, na ¾ skrzyżowania, torowisko i jezdnia (pozostała część zrealizowana została w ramach pierwszego odcinka). Dlatego też zamknięta będzie południowa, prowadząca na Widzew, jezdnia Przybyszewskiego od Przędzalnianej do Tatrzańskiej. Od Przędzalnianej do Rydza-Śmigłego przejedziemy tylko w kierunku Widzewa, a pomiędzy Śmigłego-Rydza a Tatrzańską ruch odbywać się będzie w obu kierunkach, ale tylko północną jezdnią, więc do dyspozycji zostanie po jednym pasie ruchu, co spowoduje spore utrudnienia. Dlatego już wcześniej warto kierować się do ul. Milionowej, która będzie objazdem dla Przybyszewskiego. Czy to przez parking centrum handlowego, czy też korzystając z ul. Tatrzańskiej, która od soboty, 15 października, ma być w całości oddana do ruchu w obu kierunkach pomiędzy Przybyszewskiego a Milionową.

Sonda
Czy denerwują Cię remonty dróg w Łodzi?
Złota polska jesień z lotu ptaka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany