Autostrada A1 od Tuszyna do Strykowa otwarta! [WIDEO]. Obwodnicą Łodzi krócej na wakacje [SPRAWDŹ DOJAZDY]

2016-07-01 19:28

Odcinek autostrady A1 między Strykowem a Tuszynem został otwarty dziś (1 lipca) po południu. Obwodnicą Łodzi krócej pojedziemy m.in. nad morze.

AKTUALIZACJA 1 lipca:

Dokładnie o 12.50 otwarto dziś wschodnią autostradową obwodnicę Łodzi. To jednocześnie o miesiąc wcześniej i o kilka lat później, niż planowano – terminów wybudowania drogi podawano wcześniej już wiele. Na drogach w Łodzi powinno zrobić się luźniej – nie wiadomo jednak, czy będzie tak nadal po wprowadzeniu opłat za przejazd, a takiego rozwiązania ministerstwo nie wyklucza.

Na otwarciu obecny był w imieniu premier Beaty Szydło minister Piotr Gliński.

/Relacja: Roman Czubiński

ZOBACZ DOJAZDY DO AUTOSTRADY A1!<<

Więcej w materiale reportera Grzegorza Mnicha, posłuchajcie relacji z otwarcia:

AKTUALIZACJA 27.06:

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta zostanie 1 lipca. Tę informację potwierdza Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Prawdopodobnie, na otwarcie tego długo wyczekiwanego odcinka, w samo południe przyjedzie premier Beata Szydło. Podłódzkim odcinkiem autostrady A1 będzie można przejechać najwcześniej późnym popołudniem.

 

Autostrada A1 między Tuszynem a Strykowem może skrócić łodzianom  przejazd nad morze nawet o godzinę. Łódzki odcinek autostrady A1 będzie bezpłatny co najmniej do końca 2018 roku.


Z dnia 9 maja 2016: Budowa fragmentu A1 na finiszu. 40-kilometrowy odcinek autostrady między Strykowem a Tuszynem jest gotowy do odbioru. Ustawiono już znaki i namalowano linie oddzielające pasy ruchu. Zgodnie z kontraktem, oddanie do użytku zaplanowane było na początek sierpnia, jednak możliwe, że wschodnią obwodnicą Łodzi pojedziemy wcześniej.

Zobacz też: W Strykowie pod Łodzią powstaje tor samochodowy [WIZUALIZACJE] ZOBACZ, jak będzie wyglądał!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany