Ben Collins z Top Gear pomógł zebrać na niego pieniądze. To pierwszy taki pojazd w Polsce!

i

Autor: Andrzej Zbraniecki/East News Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi może się pochwalić pierwszą w Polsce neonatologiczną karetką kontenerową. Zbiórkę pieniędzy wspomóg Ben Collins z "Top Gear" (na zdj.)

Superzakup

Ben Collins z "Top Gear" pomógł zebrać na nią pieniądze. To pierwszy taki pojazd w Polsce!

2023-03-19 13:09

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi może się pochwalić pierwszą w Polsce neonatologiczną karetką kontenerową. Kwotę ponad miliona zł, jaką kosztował pojazd, udało się zebrać dzięki Fundacji Fun&Drive i byłemu kierowcy rajdowemu Benowi Collinsowi, znanemu z programu "Top Gear". Dzięki karetce noworodki z Łódzkiego mogą liczyć na dodatkową opiekę.

Pierwsza taka karetka w Polsce. Szpital w Łodzi z dodatkową pomocą dla noworodków

Pierwsza w Polsce neonatologiczna karetka kontenerowa trafiła do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Jak informuje dzienniklodzki.pl, to supernowoczesny pojazd o wartości przeszło miliona zł, na zakup którego udało się zdobyć środki dzięki Fundacji Fun&Drive, organizującej w tym celu m.in. eventy w Manufakturze w Łodzi. Do kwesty przyłączył się m.in. Ben Collins, były kierowca rajdowy i ekspert "Top Gear", który przekazał na licytację jeden ze swoich białych kasków - to właśnie w nich występował w kultowym programie motoryzacyjnym. Wyposażoną w: nowoczesny inkubator, respirator, monitoring funkcji życiowych, pompy infuzyjne karetką będą w pierwszej kolejności przewożone noworodki w ciężkim stanie, m.in. te, u których wystąpiły komplikacje okołoporodowe. Fundacja Fun&Drive nadal prowadzi jednak zbiórkę pieniędzy na doposażenie pojazdu w sprzęt do chłodzenia i leczenia tlenkiem azotu, zwłaszcza że część urządzeń do ratowania życia noworodków została tylko wypożyczona. Mimo to karetka i tak prezentuje się znakomicie.

- Taka karetka to właściwie mały, przewoźny szpital, który służy do ratowania najciężej chorych pacjentów - mówi dr Katarzyna Fortecka-Piestrzeniewicz, koordynatorka karetki N, którą cytuje dzienniklodzki.pl.

Sonda
Czy uważasz, że w Polsce służba zdrowia działa sprawnie?
Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz planuje ogródek dla przyszłej dziewczyny
Nasi Partnerzy polecają