Biała Rawska: Stracił panowanie nad TIR-em i WJECHAŁ W DOM. RUNĘŁĄ ŚCIANA

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Biała Rawska: Stracił panowanie nad TIR-em i WJECHAŁ W DOM. RUNĘŁA ŚCIANA

2021-03-22 10:08

Wyglądało to naprawdę groźnie! Dziś (22.03) w Białej Rawskiej doszło do poważnego zdarzenia. TIR wypadł z drogi i wjechał w budynek mieszkalny, niszcząc całkowicie jedną ze ścian. Kabina pojazdu została zmiażdżona. Na szczęście, jak się okazało, dom był pusty. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem. Policjanci pracowali na miejscu przez wiele godzin.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 marca 2021 roku, około 2.00 w nocy w Białej Rawskiej na drodze wojewódzkiej W725. Jak podaje policja, kierujący tirem na zakręcie wypadł z drogi i wjechał w budynek mieszkalny. - Poważnemu uszkodzeniu uległa konstrukcja obiektu. Samochód zniszczył całkowicie jedną ze ścian domu. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Budynek jest obecnie niezamieszkały. 26-letni kierowca miał dużo szczęścia, wyszedł bez szwanku. Kabina ciężarówki została doszczętnie zniszczona. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy - podaje policja.

ZOBACZ TEŻ: SZOK! PIJANY kierowca karetki NA SYGNALE wjechał w inne auto. Miał PONAD 2 PROMILE!

Wypadek autokarów na ulicy Gdańskiej w Szczecinie

Po kilku godzinach ciężarówkę wyciągnięto z budynku.

- Policjanci ustalili, że przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, a w konsekwencji utrata panowania nad pojazdem. Warunki atmosferyczne były niekorzystne, jednak to nie zwalniało 26-letniego kierowcy ciężarówki od zachowania wymaganej ostrożności i dostosowania prędkości zarówno do przepisów, jak i panujących warunków - opisuje policja.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca dostał 400 zł mandatu i sześć punktów karnych.

Pierwsza pomoc - czy wiesz, jak jej udzielić?

Pytanie 1 z 10
Wypadek samochodowy
wypadek samochodowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany