Białaczów. 24-latek WJECHAŁ MOTOCYKLEM W SKLEP! Nie miał uprawnień

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. schauhi

Białaczów. 24-latek WJECHAŁ MOTOCYKLEM W SKLEP! Nie miał uprawnień

2020-11-02 12:07

O wielkim szczęściu w nieszczęściu może mówić 24-letni kierujący motocyklem marki Yamaha, który wjechał w narożnik budynku sklepu w Białaczowie (pow. opoczyński). Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że jest pijany.

Do zdarzenia doszło 30 października 2020 roku przed godz. 15:00 w Białaczowie. - 24-latek jechał motocyklem yamaha, na skrzyżowaniu ulic Plac Wolności oraz Sobieńska w wyniku gwałtownego hamowania, stracił panowanie nad pojazdem, najechał na krawężnik chodnika, w wyniku czego pojazd uderzył w róg budynku sklepu. Na szczęście motocyklista w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała - opisuje policja.

Kierujący został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu. - Kierujący motocyklem twierdzi jednak, że alkohol spożył tuż po zdarzeniu drogowym, dlatego ten wątek będzie weryfikowany przez opoczyńskich policjantów - podaje asp.szt. Barbara Stępień.

Dodatkowo, podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, za co został ukarany mandatem karnym. Sprawę podejrzenia popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości prowadzą opoczyńscy policjanci. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

CBŚP zatrzymało 38-letniego Jakuba Z. jest podejrzany o kierowanie gangiem
Nasi Partnerzy polecają