Chciał spalić rodzeństwo żywcem

i

Autor: Dariusz Kucharski

Chciał spalić rodzeństwo żywcem. Przerażające fakty w sprawie pożaru w Księstwie

2021-12-01 10:03

Domownicy smacznie spali, gdy pierwsze płomienie zaczęły lizać ściany jednego z domów w miejscowości Księstwo koło Aleksandrowa Łódzkiego. W tym samym czasie stojące pod budynkiem samochody stanęły w ogniu. Skonfliktowany z rodzeństwem Adam J. wziął pojemnik z benzyną i próbował puścić z dymem rodzinny majątek. Jego brat i dwie siostry przeżyli tylko dlatego, że obudziło ich głośne miauczenie kota.

W dużym piętrowym domu na obrzeżach wsi od wielu lat mieszkała cała rodzina państwa J., na czele z seniorami rodu, panią Anną i panem Januszem. Oboje doczekali się sporej gromadki dzieci. Część z nich się usamodzielniła, niektórzy zaś mieszkali jeszcze z rodzicami.

Feralnej nocy, w piątek 26 listopada, gdy o mały włos nie doszło do tragedii, w domu oprócz podpalacza przebywały jeszcze dwie jego siostry oraz brat. Tuż po godzinie pierwszej Adam J. na swoim profilu na Facebooku opublikował jakże wymowny wpis: „Koniec żartów”. Niedługo potem – jak ustalili śledczy – zaczął realizować swój morderczy plan. Zabrał kanister z benzyną i oblał nią stojące przed domem trzy samochody oraz drzwi do dwóch pokoi – na parterze i na piętrze. Chwilę później płomienie objęły auta, a ogień zaczął trawić wyposażenie domu. Śpiący domownicy niechybnie zginęliby, gdyby nie kot, który zaczął przeraźliwie miauczeć.

Chciał spalić rodzeństwo żywcem

- Obudził jedną z kobiet, która dostrzegła pożar i dzięki temu wszystkim udało się ewakuować jeszcze przed przybyciem strażaków – mówi se.pl Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Pożar udało się opanować, a wezwani na miejsce biegli szybko ustalili, że doszło do serii podpaleń. Adam J. został zatrzymany jeszcze tego samego dnia w swoim miejscu pracy. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy do tego czynu pchnęły go nieporozumienia w sprawie rodzinnego majątku.

Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE