Chcieli zrobić gigantyczny bigos na święta?! Ukradli beczki z kiszoną kapustą

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Chcieli zrobić gigantyczny bigos na święta?! Ukradli beczki z kiszoną kapustą

Nietypowa kradzież

Chcieli zrobić gigantyczny bigos na święta?! Ukradli beczki z kiszoną kapustą

2022-12-12 18:09

Zbliża się Boże Narodzenie i dla wielu Polaków kolacja wigilijna nie może się odbyć bez bigosu. Ciekawe, czy tak samo myślało trzech mężczyzn, którzy w nocy z niedzieli na poniedziałek (11/12 grudnia 2022 r.) włamali się do pomieszczenia gospodarczego jednego ze sklepów spożywczych na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, skąd skradli… trzy beczki kiszonej kapusty. - Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia asp. szt. Aleksandra Cieślak z tomaszowskiej policji.

Kapusta kiszona jest bardzo popularna w polskich kuchniach, ale amatorzy tego warzywa z Tomaszowa Mazowieckiego wyraźnie przesadzili. - Do zdarzenia doszło w nocy z 11 na 12 grudnia. Przed godziną 2:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu miejskiego, który zauważył trzech podejrzanie zachowujących się mężczyzn, toczących po zaśnieżonej ulicy beczki - informuje asp. szt. Aleksandra Cieślak z miejscowej policji.

Tomaszów Mazowiecki: Złodzieje kiszonej kapusty w rękach policji

- Skierowany na miejsce patrol zatrzymał trio na sąsiedniej ulicy. Wpadli kiedy toczyli jedną z beczek. Twierdzili, że robią to dla zabawy. Dwie pozostałe beczki ujawnione zostały za ogrodzeniem pobliskiej ulicy. Ślady na śniegu doprowadziły funkcjonariuszy do pomieszczenia gospodarczego sklepu, w którego drzwiach została zerwana kłódka - wyjaśnia asp. szt. Cieślak.

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Jak ustalono, w beczkach znajdowała się kiszona kapusta. Podejrzani to mieszkańcy Tomaszowa w wieku 36, 37 i 45 lat, którzy byli już wcześniej notowani za konflikty z prawem. - Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - podsumowuje policjantka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Zgłosił kradzież złota po dziadku, okazało się, że ukradli mu 10 kg zioła
Nasi Partnerzy polecają