Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych

i

Autor: Grzegorz Mnich/Radio ESKA Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych

Dlaczego w pociągach ŁKA pojawiły się książki? To akcja bookcrossingu! [WIDEO]

2016-05-10 20:07

W pociągach ŁKA na siedzeniach znajdziecie... książki. To akcja bookcrossingu, czyli... pozostawianie książek w miejscu publicznym, by przeczytać je mogli inni. SPRAWDŹCIE szczegóły!

Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Tym razem bookcrossing w Łodzi przeniósł się do pociągów podmiejskich. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamieniła się w  bibliotekę na szynach. Na początek przygotowano około 500. pozycji, głównie z polskiej klasyki.

Zobacz też: Noc Muzeów 2016 w Łodzi w połowie maja [PROGRAM, AUTOBUSY SPECJALNE]

Książki na siedzeniach w pociągach ŁKA pojawiły się dzisiaj:

Książki w pociągach ŁKA mają zachęcić do częstszego sięgania po lekturę

Akcja ma zachęcić pasażerów do częstszego sięgania po książki. - Czytelnictwo nie ma zbyt dobrych notowań i trzeba robić wszystko, żeby je polepszyć. Musimy po prostu działać, akcja bookcrossingu jest jednym z takich wydarzeń, które powinny dziać się przez cały rok - mówi bibliotekarka Maria Wiśniewska.

Książki znajdziemy w dwudziestu pociągach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Akcja rozpoczęła się w ramach Tygodnia Bibliotek, ale możliwe, że - jeśli się przyjmie - zostanie na stałe.

Więcej o akcji bookcrossingu w pociągach ŁKA w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają