Bocian

i

Autor: Pixabay Bocian - zdj. ilustracyjne.

Powrót Ryśka wywołał sensację

Do Pasieki zawitał... bocian! Idzie wiosna?! Powrót Ryśka na to wskazuje

2023-03-14 9:14

Wielu z nas czeka już na nadejście prawdziwej wiosny: z wysoką temperaturą i słonecznymi dniami. Jedną z kilku oznak wiosny jest powrót do Polski bocianów. Jeden z nich, Rysiek, wrócił właśnie do gniazda we wsi Pasieka (woj. łódzkie). Poinformowali o tym przedstawiciele Stowarzyszenia "Pomagam Bocianom" Ośrodek Rehabilitacji.

Bocian Rysiek wrócił do Polski. Inne bociany czuły, że przylatuje

W niedzielę (12 marca) około godz. 13 po długiej nieobecności w swoim gnieździe pojawił się bocian Rysiek. Poinformowało o tym Stowarzyszenia "Pomagam Bocianom" Ośrodek Rehabilitacji. - Zastanawiało mnie dzisiejsze zachowanie naszych podopiecznych od wczesnych godzin porannych. Mamy 17 bocianów, które przezimowały u nas, a dziś od rana klekot było słychać co chwilę i to nieustający… Czy one czuły że nasz Rysiek wraca? - napisał jeden z pracowników w mediach społecznościowych.

To, jak "radzi" sobie Rysiek po powrocie do Polski, możecie zobaczyć dzięki transmisji, udostępnionej przez stowarzyszenie. Link TUTAJ.

Rysiek to nie jedyny bocian, który pojawił się w Polsce. Już pod koniec lutego zawitał do wsi Krutyń na Mazurach. Więcej przeczytacie o tym w artykule Idzie wiosna? Bocian przyleciał "remontować gniazdo". Mazurski Park Krajobrazowy pochwalił się zdjęciami

Bociany, które zostały na zimę w Polsce
Listen on Spreaker.