Trasa Górna do 2020 roku ma być przedłużona do autostrady A1

i

Autor: Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi Trasa Górna do 2020 roku ma być przedłużona do autostrady A1

Dojazd do A1 i S14: czy uda się wybudować wszystkie drogi łączące Łódź z węzłami autostradowymi? [AUDIO]

2016-03-08 11:36

Czy uda się wybudować i wyremontować wszystkie drogi łączące Łódź z węzłami autostradowymi? Ministerstwo Infrastruktury zwleka z wydaniem obietnicy, że nowe trasy będą drogami krajowymi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do 2022 roku Łódź będzie miała pięć dojazdów do węzłów na autostradzie A1. Na razie jednak brakuje deklaracji Ministerstwa Infrastruktury, że nowe trasy będą drogami krajowymi. Z tego powodu miasto nie może na razie sięgać po środki unijne – a to sprawia, że zagrożona jest szczególnie obwodnica Nowosolnej. - Po raz kolejny ślemy pisma z prośbą, żeby zakwalifikować obwodnicę do ciągu dróg krajowych. W innym przypadku nie będziemy mogli zrealizować tej inwestycji - mówi prezydent Hanna Zdanowska.

Zobacz też: Trasa Górna doczeka się przedłużenia do autostrady A1 [WIDEO]

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do 2022 roku Łódź będzie miała pięć dojazdów do węzłów na autostradzie A1 – ma nadzieję dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Grzegorz Nita. - Mamy Stryków, Brzezińską, czyli węzeł Brzeziny, dalej mamy Łódź - Wschód - węzeł Romanów i również Łódź - Południe połączony z węzłem Rzgów, gdzie jest dobry rozjazd na S8 i na A1 - mówi Nita.

A sama A1 między Strykowem a Tuszynem ma zostać ukończona do końca sierpnia.

Więcej w materiale reportera Romana Czubińskiego, posłuchajcie: