Pluskwa

i

Autor: SHUTTERSTOCK Pluskwa

Plaga pluskiew zatruwa życie mieszkańcom Łodzi. Dramat trwa od roku!

Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od prawie roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. O sprawie informują reporterzy programu "Uwaga" TVN.

Dramat mieszkańców w Łodzi. Plaga pluskiew zatruwa im życie od roku

Od prawie roku Małgorzata Jankowska, matka trójki dzieci, walczy z plagą pluskiew, które zadomowiły się w jej mieszkaniu. Lokal od 13 lat kobieta wynajmuje od miasta.

Kobieta codziennie dezynfekujemy łóżka, psika i zmienia pościel. Pluskwy żywią się ludzką i zwierzęcą krwią. Aby się ich pozbyć, potrzebna jest pełna dezynsekcja. Jak twierdzi ekspert, gniazdo robactwa nie znajduje się w mieszkaniu pani Małgorzaty.

Czytaj także: Dramatyczne słowa siostry zmarłej Agnieszki z Częstochowy

- Rozwiązaniem tej sytuacji jest zrobić dwa albo trzy cykle (dezynsekcji - red.). Muszą to zrobić wszyscy lokatorzy, dotyczy to też części wspólnej. I wtedy da to efekty – wskazuje Eugeniusz Napieraj z Be-Insekt w rozmowie z dziennikarzem "Uwagi" TVN.

O sprawie wie łódzki magistrat, jednak rozkłada ręce. Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta w Łodzi zapewnia, że w przeprowadzono już dwukrotnie dezynsekcję w mieszkaniach, w których występują pluskwy. Jednak problem leży w lokalach prywatnych, których właściciele nie zgodzili się na przeprowadzenie dezynsekcji.

Przeczytaj koniecznie: Strażak uratował czworo dzieci z pożaru.

Pani Małgorzata na walkę z pluskwami wydała już około 35 tysięcy złotych. Łódzki sanepid pod wpływem programu "Uwaga" przeprowadził kolejną kontrolę w kamienicy. Zdecydowano, że zostanie przeprowadzona jeszcze jedna dezynsekcja, jednak tym razem pod nadzorem pracowników inspekcji sanitarnej.

Dezynsekcja ma się odbyć w środę, 2 lutego.

Super Raport 26.01 (Goście: Leszek Miller - były premier oraz dr Małgorzata Bonikowska - prezes CSM) Sedno Sprawy: Artur Dziambor
Sonda
Czy musiałeś kiedyś walczyć z pluskwami w mieszkaniu?
Nasi Partnerzy polecają