W niedzielę rozpoczął się remont ulicy Tuwima na odcinku od Kilińskiego do Targowej oraz ulicy Nawrot od Piotrkowskiej do Kilińskiego. W związku z przebudową na pozostałych odcinkach ulic Nawrot i Tuwima wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Kierowcy skarżą się jednak, że nowe oznakowanie nie zostało do końca przemyślane i stwarza niebezpieczeństwo.
Zgodnie z informacjami dotyczącymi zmiany organizacji ruchu na ul. Tuwima, samochody jak do tej pory mogą parkować po nieparzystej stronie ulicy. Tuż przed skrzyżowaniem ul. Tuwima i ul. Sienkiewicza namalowano linię podwójną ciągłą, również na wysokości, gdzie mogą parkować samochody. Prawidłowo zaparkowane pojazdy zmuszają więc kierowców do przekroczenia linii podwójnej ciągłej, a nawet do jazdy pod prąd i to tuż przed skrzyżowaniem.
Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi został poinformowany o zagrożeniu, jakie powstało na ul. Tuwima. W związku z tym w niedzielę ok godz. 20.00 na ul. Tuwima pojawił się nowy znak B-36, oznaczający zakaz postoju. Mieszkańcy, którzy w tym miejscu parkują swoje samochody, nie zostali wcześniej poinformowani o takiej zmianie. Przygotowania do wprowadzenia nowej organizacji ruchu trwały kilka miesięcy i a informacja jaką otrzymali mieszkańcy mówiła o pozostawieniu miejsc parkingowych w dotychczasowych miejscach. O komentarz poprosiliśmy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Łodzi:
- Parkowanie będzie możliwe na ul. Tuwima na wysokości placu Komuny Paryskiej, oraz pomiędzy Sienkiewicza a Kilińskiego. Dziś pierwszy dzień roboczy funkcjonowania zmian w organizacji ruchu. Zmiany wprowadzone są pod ruchem, dlatego ich wdrażanie jest płynne i przejściowe - wyjaśnia Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi. - Nie zawsze wszystkie zmiany są możliwe od razu do wprowadzenia, gdy kierowcy nieregulaminowo pozostawili swoje auta. Wyznaczone zostaną odpowiednie miejsca do parkowania, które nie będą kolidowały z dwukierunkowym ruchem.
Czytaj także: Zgubiłeś tablicę rejestracyjną podczas ulewy w Łodzi? Sprawdź, czy ktoś jej nie znalazł