Tragedia w Łódzkiem

Dwie osoby nie żyją, pięć zostało rannych! To ofiary pożaru kamienicy w Zduńskiej Woli

2023-01-13 9:42

Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych w pożarze kamienicy, jaki wybuchł w Zduńskiej Woli. Straż pożarna otrzymała informację o pojawieniu się płomieni w budynku przy ul. Łaskiej, w nocy z czwartku na piątek, 13 stycznia, 30 minut po północy. Pożar wybuchł w mieszkaniu na drugim piętrze, gdzie znaleziono ciała dwóch osób. Pozostałych ewakuowano.

Pożar w Zduńskiej Woli. Dwie osoby nie żyją, pięć zostało rannych

W pożarze kamienicy w Zduńskiej Woli zginęły dwie osoby, a kolejnych pięć zostało rannych. W nocy z czwartku na piątek, 13 stycznia, 30 minut po północy, zgłoszenie, ale o zadymieniu klatki schodowej w budynku przy ul. Łaskiej, otrzymała miejscowa straż pożarna. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, okazało się, że zdarzenie ma znacznie poważniejszy charakter, bo w mieszkaniu na 2. piętrze kamienicy pojawiły się płomienie. Pożar gasiło w sumie 11 zastępów straży pożarnej: 4 z PSP i 7 z lokalnych OSP, a funkcjonariusze ujawnili w objętym ogniem lokum dwa ciała. Z budynku ewakuowano 20 osób, z których 5 zostało rannych i trafiło karetkami pogotowia do kilku szpitali w regionie - nie wiadomo, jak poważne są ich obrażenia. Pozostałych mieszkańców zabrał autobus MPK w Zduńskiej Woli i przetransportował ich do miejsc tymczasowego pobytu.

- Pożar został już ugaszony, ale na miejscu pracuje jeszcze jeden zastęp funkcjonariuszy - relacjonuje st. kpt. mgr inż. Łukasz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy KP PSP w Zduńskiej Woli.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności pożaru kamienicy w Zduńskiej Woli wyjaśnia tamtejsza policja pod nadzorem prokuratury. Jak informują mundurowi, tożsamość ofiar nie jest jeszcze znana.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Wysadzili w powietrze dom nowożeńców. Wkrótce usłyszą wyroki
Nasi Partnerzy polecają